Vidhet kisha e Shën Dhimitrit në Himarë, hajdutët marrin 10 mijë lekë

Kisha e Shen Dhimitrit

HIMARË- Një kishë ka rënë pre e një vjedhje në fshatin Palasë të Himarës. Në kishën 'Shën Dhimitri' është marrë një sasi parash prej 10.000 lekë.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e autorëve ose autorit që ka kryer këtë akt të shëmtuar.

Kjo nuk është hera e parë që objektet e kultit fetar bien pre e vjedhjeve. Duke ditur se besimtarët si në Kisha edhe në Xhami lejnë para për të ndihmuar të tjerët, këto para në vend që të shkojnë aty ku e kanë vendin, vidhen nga njerëz të pa përgjegjshëm .

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento

Komente

 • yyy: 16/09/2019 15:22

  Himarjotet vete i kane vjedhur ashtu si kane vjedhur dhe tokat

  Përgjigju
 • Priftërinjtë Lazaratas: 16/09/2019 15:20

  Edhe kishën ore leber gjetet të vidhni? Pu pu ç rracë leprit.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë