Vihen plotësisht nën kontroll dy vatra të rrezikshme zjarri në Berat

Vihen plotësisht nën kontroll dy vatra të rrezikshme zjarri në Berat

Foto ilustruese

1659606703_aa.jpg

Dy vatra zjarri që kanë qenë aktive në Berat janë vënë nën kontroll, një në Moravë tjetra në Lapardha sipas Drejtorisë së  MZSH-së në bashkinë Berat.

Zjarri në fshatin Moravë është shfaqur në një kasolle pranë një shtëpie banimi. Menjëherë janë nisur  3 mjete zjarrfikëse dhe 8 punonjës të MZSH-së. Është bërë e mundur që zjarri të vihet nën kontroll, duke u fikur plotësisht. Ka pasur vetëm dëme materiale.

Edhe vatra e zjarrit në Lapardha është vënë krejtësisht nën kontroll nga 3 mjete zjarrfikëse. Fillimisht mori zjarr një shkurre, dhe flakët u përhapur derisa u dogjën rreth 1 dynym shkurre.

Ndërhyrja e menjëhershme bëri që banesat të shpëtojnë pa u djegur.


Lajmi kryesor:

Situata e zjarreve, 19 vatra zjarri në vend gjatë 24 orëve, në Fushë-Krujë rrezikohen banesat


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Të dielën zgjedhjet në Kukës, KQZ dërgon materialet zgjedhore

Të dielën zgjedhjet në Kukës, KQZ dërgon materialet zgjedhore