Vijat e bardha ‘inekzistente’ për shoferët! Rrugorja i 'kap mat' Report Tv sjell pamjet, ja si rrezikojnë përditë këmbësorët në rrugët e kryeqytetit! Gjobiten deri në 7 mijë lekë

Vijat e bardha janë bërë tashmë “inekzistente” për shoferët e automjeteve në kryeqytetin e Tiranës dhe nuk mjaftojnë për t’i sinjalizuar që duhet të ndalojnë për të kaluar këmbësorët.

Nga një vëzhgim i bërë nga “Report TV” shihet këmbësorët të cilët kalojnë mes makinave, shumë herë edhe me vrap, pasi asnjë automjet nuk ndalon për t'i dhënë atyre mundësi të kalojnë, duke u bërë shkak për aksidente. 

Në njërën prej videove të siguruara nga aksioni i policisë Rrugore për ndëshkimin e shoferëve të pabindur, një nënë dhe vajza e saj e vogël duke vënë në rrezik jetën e tyre, kalojnë mes makinave që as nuk ngadalësojnë shpejtësinë në vizat e bardha.

Policia Rrugore ka ndëshkuar shoferët me gjoba nga 2 mijë deri në 7 mijë lekë.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Europa: 02/04/2022 15:01

  Ketu me Shqiperi arroganca e shume shoferave eshte aq e forte sa vetem me dru marrin vesh. Edhe injoranca e ca kembesoreve eshte. Po asnjehere nuk krahasohet me arrogancen dhe fshatarllekun e shume shoferave (patentat me leke nuk diskutohet)

  Përgjigju
 • Besi: 01/04/2022 23:47

  po skemi kultur te gjithe as kemi per te patur ndonjeher !! rac e qelbur

  Përgjigju
 • Tarrasi: 01/04/2022 19:04

  Nuk vihen vijat e bardha vend e pa vend . Në rrugë kryesore vendoset senafor .

  Përgjigju
 • denad: 01/04/2022 18:32

  Te kalosh te vizat e bardha eshte kulture, te ndalosh mjetin dhe ti japesh perparesi kembesorit eshte nje gje e ralle ne Shqiperi. Te aksidentosh nje kembesor te vizat e bardha duhet te denohesh rende... Kur nje kembesor kalon me te kuqe drejtusi i mjetit nuk duhet te denohet se vetem keshtu do disiplinohen shpellaret.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë