Vijojnë lëkundjet sizmike, tërmeti shkakton panik në Elbasan (Detaje)

Vijojnë lëkundjet sizmike, tërmeti shkakton panik në Elbasan (Detaje)

Lekundjet sizmike mbreme ne Elbasan

Tërmeti lëkund qytetin e Elbasanit. Dy lëkundje me magnitudë, 2 ballë pasdite dhe 3.3 ballë të shkallës rihter mbrëmjen e djeshme në orën 22:42:23 u ndjenë në Elbasan.

Epiqendra e tërmetit 3.3 ballë ka qenë 5 km në Lindje të qytetit, ndërsa thellësia 8 km, sipas Institutit të Gjeoshkencave. Lëkundjet kanë shkaktuar panik te qytetarët, por nuk raportohet për dëme materiale.

Në muajt e fundit Shqipëria është goditur nga disa tërmete me epiqendër në Burrel, Gjirin e Lalzit, Vlorë, Elbasan, ndërsa janë dëmtuar disa banesa.

Tërmeti më i fortë ishte ai i 12 gushtit me epiqendër në Mat me magnitudë mbi 5 ballë, ndërsa u dëmtuan shumë banesa.
Lekundjet sizmike mbreme ne Elbasan

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

I vendosi tritol banesës së një polici dhe një qytetari në 2020, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër

I vendosi tritol banesës së një polici dhe një qytetari në 2020, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër