Vijojnë radhët kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, pala greke punon me një sportel

Radhë të gjata në Kapshticë

Vijojnë sërish radhët kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës.

Sipas informacioneve nga kjo pikë bëhet e ditur se problem ka qenë pala greke e cila e ka nisur punën me një sportel duke krijuar radhë të gjata pritjesh nga qytetarë të ndryshëm që kthehen për në Greqi.

Aktualisht sipas informacioneve zyrtare nga pika e kalimit kufitar të Kapshticës situata është normalizuar, mësohet se është vetëm 1 km radhë nga automjetet që po presin ndërsa puna tashme po vijon me ritme te shpejta

Të dyja palët aktualisht po punojnë me sportele maksimale.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi/ 1,017 të infektuar dhe 2 viktima në 24 orët e fundit