Vijojnë reshjet e breshërit në Korçë! Dëme të konsiderueshme në bujqësi

Vijojnë reshjet e breshërit në Korçë! Dëme të konsiderueshme në bujqësi

Foto ilustruese

Rreshjet e breshërit kanë vijuar dhe pasditen e sotme në Qarkun e Korçës. Pas Ersekës, më të prekura nga breshëri janë fshatrat e Korçës: Voskop, Goskovë dhe Gjonomadh.

Shiu i përzjerë me breshër duket se ka bërë dëme të konsiderueshme më tepër tek perimoret dhe pemtoret me frut të zhvilluar, më pak dëme janë evidentuar tek të lashtat.

Stuhia e sotme me shi dhe breshër zgjati afro 30 minuta duke rënduar bilancin e dëmeve tek sektori bujqësor në Qarkun e Korçës. Grupe pune janë ngritur ditën e sotme në këto zona për të inspektuar mbi dëmet e shkaktuara, vlerësimi i tyre pritet të vazhdojë dhe ditën e nesërme.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

U plagos me '21 janar', gazetari Mahmutaj për 'Repolitix': E pashë gardistin Agim Llupo që po qëllonte drejt nesh! Provat SPAK i ka me video

U plagos me '21 janar', gazetari Mahmutaj për 'Repolitix': E pashë gardistin Agim Llupo që po qëllonte drejt nesh! Provat SPAK i ka me video