Një ditë më parë u arrestuan 16 persona dhe u godit një laborator kanabisi, vijon aksioni anti-drogë në Krujë

Edhe sot vijon aksioni anti-drogë në rrethin e Krujës. Një ditë më parë u raportua se kanë rënë në pranga 16 persona dhe në kërkim janë shpallur 24 të tjerë.

Ata janë arrestuar në kuadër të operacionit të koduar “Agimi”, të zhvilluar në zonat e Niklës, Halil dhe Arramerras të rrethit Krujë, për parandalimin e kultivimit të kanabisit,

Gjatë kontrolleve u sekuestruan 20 mijë rrënjë kanabis sativa, një laborator që shërbente për kultivim të bimëve narkotike me anë të ngrohjes me llampa, kubikë dhe fidanë canabis, 5 makina dhe prova të tjera materiale. Shërbimet e policisë kontrolluan sera, magazina, banesa e zona të pyllëzuara.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Gërdeci/ Detaji në hetimet e SPAK që rrezikon Shkëlzen Berishën, ja pse për Fatmir Mediun po zbatohet Kodi Penal Ushtarak! Dënimi që parashikohet 

Gërdeci/ Detaji në hetimet e SPAK që rrezikon Shkëlzen Berishën, ja pse për Fatmir Mediun po zbatohet Kodi Penal Ushtarak! Dënimi që parashikohet