POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vila luksoze në Prezë e Admir Murataj, si ruhej me kamera në çdo cep (VIDEO)

Admir Muarataj, grabitësi i vrarë nga policia në Rinas, pas grabitjes së rreth 10 milionë euro në pistën e avionit në aeroportin Nënë Tereza, ishte autor i grabitjes së bujshme në Qafë-Kashar pranë Rinasit. Aty u grabitën në mes të rrugës makinat e blinduara të kompanisë private që transportonte lekët e një banke të nivelit të dytë. Prej dy vitesh në kërkim, Murataj u vra nga policia dje në Rinas, në tentativë për tu arratisur pas grabitjes.

Por në 2017-ën kur disa pjesëtarë të grabitjes në Qafë-Kashar u arrestuan, policia zbuloi edhe luksin në të cilin jetonte Murataj.

Një vilë luksozë në Prezë, prej nga Murataj, me origjinë nga Tropoja, ruhej me kamera sigurie në çdo cep. A

dmir Murataj ishte koka e grupit. Më 3 dhjetor 2015 në Kthesat e Kasharit u grabitën rreth 3.5 milionë euro nga një prej blindave të shoqërisë së sigurisë.

Murataj ka qenë ende në kërkim edhe për organizimin e grabitjes së një banke te ‘Stacioni i Trenit’ në Tiranë, ku kanë qenë të përfshirë edhe disa ish-Komando të ushtrisë shqiptare. Admir Murataj ishte personi i vetëm që ka qenë në kërkim për grabitjet e mëhershme, ndërsa në burg gjendet dhe vëllai i tij Aleksandër Murataj.

G.M.
Komento

Komente

 • Billy: 12/04/2019 19:15

  Ato jan paret qe I grabisin shqiptreve dhe pasurive mbi tok dhe nentoke..Skllever o bir sklleverish se meritoni lirin

  Përgjigju
 • Leo: 11/04/2019 11:12

  Ore cuna, goca e bq pse shani malok, tronac a peder, ata as nuk vran njeri as nuk plagosen njeri. Keto gjera ndodhi ne gjith boten. Bravo atyre qe i kan mor kto leket. Jau pafshin piken e hajrit atyre. Lehni kot ju pabuksa vb

  Përgjigju
 • Lissius: 10/04/2019 22:14

  Ky admir murataj nuk u vra nga policia por nga shoket e vet, mos ja mvishni kot policise kete vrasje

  Përgjigju
  • jo jo: 10/04/2019 23:03

   Pra shoket do ia jipnin fakte ne dore policise, ia fut kot. Permes te vrarit policia indentifikon lehte bashkepunetoret....

 • Toni Tirona: 10/04/2019 19:20

  Skuestrojeni vilat e ketyre malokeve qe qelbur qe jane te etur per leke dhe jane te papare dhe po bejne krime nga te rendat. Si ketu si ne Angli dhe ne vende te tjera

  Përgjigju
  • ----------: 11/04/2019 09:28

   o MALESORI mos u nevrikos se nuk e ka me ty po e ka me maloket lekurzij.

  • Malsori: 10/04/2019 22:00

   Toni ju lekurzijt e tiranes vini era shit se uj me orar ter jeten ndersa ne male ka pasur dhe ka uj plot.

 • Toni Tirana: 10/04/2019 14:41

  Shteti duhet ti konfiskojne pasurine ketij krimineli dhe jo te kete vile luksze.

  Përgjigju
  • Arberi: 10/04/2019 16:47

   Pse akoma se kane bere? Keta thone e sekuestruar apo ja keputin kot?