Virale/ Shqiptimi i fjalës 'shtatzëni' qenka më e vështirë sesa mund ta mendonit dhe videoja e mëposhtme është 'prova'

Shtatëzënia ose sikurse do ta shihni në videon e mëposhtme "P-r-e-g-n-a-n-t" është një fjalë në gjuhën angleze e cila mund të duket shumë e thjeshtë për t’u shkruar apo shqiptuar për disa persona, por për shumë të tjerë është tepër e vështirë.

Një video për të qeshur, e postuar në rrjetet sociale referuar shqiptimit të gabuar të kësaj fjale, është bërë virale duke arritur një numër shikueshmërie deri në 35,169,332 views.

Videoja e cila po bënë xhiron e rrjetit tregon pyetjet e bëra nga përdoruesit e internetit në lidhje me shtatzëninë. Dikush madje pyet nëse një grua që ka shenja strijash ka mbetur apo jo shtatzënë në të kaluarën (???).

Për të shuar kurjozitetin klikoni më mirë në videon e mëposhtme.

Kliko këtu për të parë videon:

b.l./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e frenon krimin në familje vetëm ashpërsimi i Kodit Penal?

Komento