Video skandal/ Kamarieri në Tiranë bën gjestin e neveritshëm ndaj klientit, pështyn pjatën: Na ka ardhur ministri, po ia çoj ta hajë

Gjesti skandaloz dhe aspak i hijshëm nga kamarieri i një restoranti të Shqipërisë, i cili pështyn pjatën e një klienti po bën xhiron e rrjetit. Në video, shfaqet kamarieri duke mbajtur pjatën e përgatitur dhe duke thënë “karpaço me salmon do ta hajë një ministër që ndodhet në restorant”, dhe nis ta pështyjë. Ai në video ka shtuat se të njëjtën gjë do të bëjë me të gjithë politikanët që do të shkojnë te ai restorant.

 “Ky është karpacoja e salmonit për darkë që do ia çoj klientit tani. (ptu ptu). Kështu do ta bëj edhe ty kur të vish more bir k*** ju q*** kina nonën, more b***q***, ja ku e karpaçon e salmonit ta hajë ministri (ptu ptu)”, dëgjohet të thotë ai në video.

Një veprim i dënueshëm tregon se përveçse nuk respekton punën e tij dhe klientin, është një gjest aspak njerëzor dhe i paperceptueshëm për njerëzit me logjikë të shëndoshë. Në vend të atij klienti që , kamarieri në fjalë pretendon se është ministër, mund të ishim të gjithë një ditë, madje edhe ai vetë nëse do të ulej në një restorant si klient. Ky është një skandal i madh por duke qenë se kamarieri  identifikohet lehtësisht në video oragnet përkatëse kanë detyrimin të marrin masa për ketë rast skandaloz. 

Hipoteza të shumta janë ngritur nga komentuesit se video-ja i përket xhirimeve të një filmi por ende nuk është bërë diçka konkrete me dije.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një vit pandemi/ A mendoni se qeveria e ka menaxhuar mirë situaten e COVID-19?

Komento

Komente

 • Mere fizi: 25/01/2021 12:38

  Kete shkerdhate njeri duhet ta rrahesh me thupra thane...

  Përgjigju
 • KAMARIERI: 25/01/2021 08:39

  I LUMT ! UNE DO I KISHA DH...SIPER ! SA JU DHIMSEN MINISTRAT O TE MJERE...ATA JU KANE PSHURRUR PER 30 VJET E JU JENI RRIT ME SHURREN E TYRE !!!

  Përgjigju
 • Patrioti: 25/01/2021 06:27

  MINISTRAT SHQIPETARE JANE. NA KAN PESHTY SURRAT ME VITE ME RRADHE. GJESTI ESHT I ULET POR PATRIOTIK NE RASTIN KONKRET. MEGJITHESE THOJNE GJYSMA JANE GAY, ZERE SE JAN PUTH POR TE ISHTE PA PSHTY VIDEO DO ISHTE JO KAQ SKANDALOZE. JAM I SIGURTE QE VIDEO ESHT SIMBOLIKE VETEM PER KLIKIME, JO REALE E TA KETE SHERBY. MINISTRIT DHE K NE B EDHE PAK E KA SE DO 2-3 e ME RGADHE

  Përgjigju
 • Iris: 25/01/2021 01:08

  Ky e paska pare filmin /THE HELP/ dhe e paska vene ne praktike:-<<Eat my spit!>>.

  Përgjigju
 • Fan Noli: 24/01/2021 23:51

  Mos u habisni fare! nxirrni konkluzion: buken me vete mbeshtjelle me gazete dhe vetem keshtu mundet te jeni te qete. Mungesa e higjenes neper bare e restorante, nuk eshte gje e re. Kurse te tille deficente, ka kudo neper bote. Kujtoni parodite nga Ben Hill apo Charli Chaplin. Edhe sot njelloj funksionon, madje me keq.

  Përgjigju
  • vjeshta: 25/01/2021 10:25

   Theofan, çdo të thotë "defiçe të"? Nuk dimë gjuhë të huaj! Shkruaj shqip mor kokërr kari.

 • Kasapi: 24/01/2021 23:03

  Ka shum si ky aty në Shqipëri që nuk kanë asnjë lidhje me njerëzimin.. Politikanët shqiptarë janë njerëzit më të degjeneruar,por ky veprim është i pa tolerueshme..

  Përgjigju
 • meri: 24/01/2021 22:53

  SKANDAL.........,braktisni Restorantet....,nga persona te till,mund te presesh ç'do gje...

  Përgjigju
 • Manu: 24/01/2021 21:31

  Po Pse more Deficente (i mete"),pse s'shkon me këmbët e t'ua të 5 sa..?!..o Zot ç'a Lame

  Përgjigju
 • Zot na ruj: 24/01/2021 21:25

  Restorantet Alla Shqiptare,me Pula ala salmomela Brazili ,mish të ngrira Polonisë,e peshk i ngrirë Afrikë...Vend ku s'ka edukatë të punës e profesionalizëm,ku Tregtarët janë Matrapazë,e Puntorët dembela,pa dëshirën e pasionin për profesion

  Përgjigju
 • A...Zh: 24/01/2021 21:18

  Sa e peshtire!

  Përgjigju
 • Emigranti: 24/01/2021 21:11

  Sa psikopate ka shqiperia,,,,prabdaj nuk ecen ai vend...

  Përgjigju
  • Zoi: 25/01/2021 02:29

   po ke te drejte shume ka

 • Onomim: 24/01/2021 20:44

  Gjynah korona epaskalene me pasoja vaksina nuk kabere efekte

  Përgjigju
 • Drejtesi: 24/01/2021 20:33

  Lokali duhet te mbyllet e te mos shkele kembe klienti me aty. Turp ne kete kohe pandémie. Ai e ka hallall burgun.

  Përgjigju
  • Beni: 24/01/2021 21:00

   Duhet te mbyllen te gjithe lokalet restorantet popull kot i peshtire deri ne kocke legena popull

 • Azzurro: 24/01/2021 20:16

  ..ore , ç'janë këto hajvanlleqe,perversitet Alla Albanistan...?!.. fatkeqësisht si ky budalla debil komplet,ka shumë aty!!!..ku janë organet kompetente që ta çojnë në gjyq

  Përgjigju
 • Skandaloze: 24/01/2021 20:12

  Ç'a është ky Psikopat..?!!!.. duhet izoluar,ky idjoti..

  Përgjigju
  • Goni: 24/01/2021 21:02

   Jo vetem ai po te pakten 75% e popullates jane si ai te mbyllet urgjent

 • Kushti: 24/01/2021 19:29

  Ky ja ka pështyrë ushqimin ai i ka dhënë dhe bakshish ,megjithëse me duket si jo reale e ka bo që ti bëjnë like ne rast te kundërt thotë ajde më kapni se jam shume trap

  Përgjigju
  • Landi: 24/01/2021 21:03

   Popull leshi me shume skam koment

 • Elton hunderri: 24/01/2021 18:57

  Hallall.Ashtu duhet ber te gjith atyre robqirave,Tu dhjase ne pjat e kan pak

  Përgjigju
  • ARAPI: 25/01/2021 08:41

   O LLESHO, PO U BONE MINISTER EDHE TI SHURREN NE PJATE DO KESH...

  • Rubio: 25/01/2021 01:30

   Bravo tonce me ke jemi tani me pd apo lsi

  • Lleshi: 24/01/2021 21:03

   Neser e ka radhen pjata jote

 • Mashkullori: 24/01/2021 18:55

  A ka ligj per te ndeshkuar kete palo kamarier? Nese nuk ka duhet futur nje ligj ne ate te sigurise ushqimore,sepse nje i tille,kete rradhe mbeshtyu,here tjeter hedh dhe nje helm.Ne se ka verejtje per X apo Y minister,deputet,kryeminister e president apo nje qytetar te zakonshem,le te nderoje profesion dhe te mos ju shohe syte. Askush nuk duhet te cenoje lirine e tjetrit,askush nuk duhet te kryeje veprime te denueshme dhe te rezikeshme ne nje detyre ne sherbim te klientit apo popullit... Imagjinoni nese ky bumbareq te jete i infektuar me COVID-19 dhe sa veta do infektonte me ate peshtyme tek familjaret e ministrit dhe keta te fundit me miqte,shoket e tyre te punes etj etj...

  Përgjigju
 • ymeri: 24/01/2021 18:45

  SHKONI tek bar hevona afer stacionit te 21 dhjetorit ,, aty vendos baste ky .../

  Përgjigju
 • Tirona: 24/01/2021 18:36

  Po realizojne nje film me permbajte Komike dhe Tragjike e cila do shfaqet se shpejti.

  Përgjigju
 • $$$$$$$$$: 24/01/2021 18:28

  Gabim djali qe e peshtyu me mire do ishte ti kishe ber shurren ..ta hante ai politikani

  Përgjigju
  • €€€€€€€€€: 24/01/2021 19:23

   E ka vetem me politikanet ket pune kamarieri jo me popullin..bravo kamarieri mir do ishte te veja ta pshurrja edhe une..

  • Maci: 24/01/2021 19:19

   Injoranc shqiptaresh kure e ben te ministries e ben te te gjithe×

Lajmi i fundit

John

I publikuan sikur ka dhënë një intervistë për median në Kosovë, Rama e përgënjeshtron: Gomarllëqe dixhitale, ky është nivel i ri i maskarallëkut mediatik