Vizita e Begajt në Finiq, mediat greke akuzojnë presidentin shqiptar për provokim: Kërkoi uljen e flamurit grek

Vizita e Begajt në Finiq, mediat greke akuzojnë presidentin shqiptar për provokim: Kërkoi uljen e flamurit grek

Mediat greke nuk kanë lënë pa komentuar vizitën e presidentit, Bajram Bgeaj në Finiq të Sarandës, të cilën e kanë konsideruar si “një sfidë ekstreme” që i bëhet vizitës së kryeministrit grek Mitsotakis që pritet të mbërrijë në Himarë ditën e nesërme.

Në artikullin e Protothemës, veprimet e Begajt janë konsideruar si provokime pasi sipas tyre presidenti shqiptar ka kërkuar uljen e flamurit grek të vendosur në një prej ndërtesave ku ndodhej edhe flamuri shqiptar dhe ai i Bashkimit Europian.


Lajmi kryesor:

Begaj viziton Finiqin: Potencial i jashtëzakonshëm turistik! Mediat greke e cilësojnë si provokim para vizitës së kryeministrit grek


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’