Vizita në Budapest, Rama: Për bashkëpunimin në ekonomi, shëndetësi e arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar detaje në lidhje me vizitën e tij në Budapest, ku ka mbërritur ditën e sotme. Në Facebook, Rama shkruan se ai shkoi në Budapest me ftesë shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë.

Kreu i Qeverisë sqaron se bëhet fjalë për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë.

"Budapest - Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Integrimi dhe negociatat, Rama niset sot drejt Hungarisë: Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán! Nesër mbërrin në Bullgari, rikthehet për shkarkimin e Metës


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

40 mijë persona marshojnë në Vjenë kundër masave anti-COVID, valë protestash në të gjithë Europën