Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Ferran Torres dhe Aubameyang

Futbollisti i Chelsea-s, Pierre-Emerick Aubameyang tërhoqi vëmendjen duke vizituar dhomën e zhveshjes së Barcelonës të dielën.

Aubameyang të cilit i kanë mbetur edhe një vit e gjysmë kontratë me Chelsean, është filmuar duke festuar fitoren e Barcelonës ndaj Real Madridit në El Clasico në dhomën e zhveshjes së klubit katalanas.

Ai përqafoi Ferran Torresin për të festuar fitoren e klubit të tij dhe kështu doli në qendër të vëmendjes, dhe kjo i zhgënjeu tifozët e klubit të tij Chelsea, me të cilin është ende nën kontratë, ndonëse nuk ka luajtur që nga muaji shkurt.

Jo vetëm tifozët janë të zhgënjyer por gjithashtu edhe drejtuesit e klubit të cilët do t’i japin gabonit, të drejtën për largim falas në verë.

Udhëtimi në Barcelonë nuk ishte ai që klubi donte dhe për këtë ai mori edhe parlajmërime, ndaj do të jetë lojtar i lirë gjatë verës për të kërkuar një klub të ri.

Për shkak të formës së tij të dobët, ku në 18 ndeshje, shënoi vetëm 3 gola, Aubameyang u la jashtë listës së lojtarëve të ftuar për përballjet në ‘Champions League’.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Arbëreshët në Tiranë! Parada e traditës 6-shekullore me këngë e kostume të trashëguara: U kthyem në shtëpinë tonë! Gjuha, pengu ynë

Arbëreshët në Tiranë! Parada e traditës 6-shekullore me këngë e kostume të trashëguara: U kthyem në shtëpinë tonë! Gjuha, pengu ynë