Vjosa Osmani deputetja më e votuar në zgjedhjet e 14 Shkurtit, Lista Guxo merr 6 deputetë

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka arritur që të jetë personi më i votuar në Kosovë në zgjedhjet e 14 Shkurtit duke siguruar 300 mijë e 788 vota.  Në listën e 58 deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje gjashtë kandidatë nga Lista e Vjosa Osmanit kanë fituar mandatin në legjislaturën e tetë. Përveç Osmanit janë zgjedhur edhe Donika Gërvalla 71 mijë e 720 vota, Haxhi Avdyli 26 mijë e 630 vota, Faton Peci 25 mijë e 307 vota, Doarsa Kica 10 mijë e 604 vota dhe Jeta Statovci 9 mijë e 410 vota.


Lajmi kryesor:

Shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve në Kosovë, Vetëvendosje prek gati 50%! Vjosa Osmani më e votuara


S.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Dy liderat botëror Boris Johnson dhe Joe Biden takohen në Shtëpinë e Bardhë