Vladimir Putin: Po përsosim një armë unike në botë (FOTO)

Presidenti rus Vladimir Putin ka premtuar se Rusia do të "përsosë" armën misterioze që më 8 gusht shkaktoi një shpërthim në një poligon ushtarak në Rusinë veri-perëndimore në të cilën vdiqën dy ushtarë dhe pesë inxhinierë bërthamorë, duke ngritur nivelin e rrezatimi në zonë për një periudhë të shkurtër.

Sipas BBC, Putin e bëri deklaratën kur takoi familjet e viktimave të aksidentit.

“Është një armë unike në botë”, - tha Presidenti rus, - "Ne do ta përsosim këtë armë, pavarësisht gjithçkaje," u tha ai vejushave të viktimave të incidentit gjatë një ceremonie në Kremlin.

Sipas autoriteteve ruse, incidenti ka ndodhur gjatë provës së një motori raketë me motor atomikë.

"Vetë fakti i posedimit të këtyre teknologjive unike - tha Putin - është sot garancia më e rëndësishme dhe e besueshme e paqes në planet".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Zaev siguron shumicën parlamentare, një tjetër parti shqiptare i bashkohet në koalicion