Vlerësoni nga 1-10, shqiptarët notë mesatare punëve të qeverisë Rama në sektorët më të rëndësishëm! Administrata më dobët

Vlerësoni nga 1-10, shqiptarët notë mesatare punëve të qeverisë Rama në sektorët më të rëndësishëm! Administrata më dobët

1680117856_2.jpg

Instituti Italian Piepoli në bashkëpunim me Report Tv ka marrë mendimin e qytetarëve shqiptarë lidhur me punën e qeverisë së Edi Ramës në çdo sektor. Nga 1-10, shqiptarët i kanë vendosur qeverisë ‘notën 5’. Më konkretisht referuar rezultateve të këtij sondazhi, sektori më i vlerësuar është turizmi dhe Infrastruktura 5.1, e ndërsa më dobët është vlerësuar puna në administrata me 4.9. Një fakt i tillë është pranuar edhe vetë nga qeveria Edi Rama, për këtë arsye është vendosur që shumica e shërbimeve të kalojnë online në portalin e-Albania, për të shmangur radhët, por më specifikisht korrupsionin.

 


Lajmi kryesor:

Sondazhi në Report Tv/ PS forcë e parë në 14 maj! PD e Alibeajt pikiatë! Berisha-Meta të dytët! Veliaj ‘nuk e diskuton’ fitoren në Tiranë, Këlliçi s’i kalon 38%


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shkakton kanabisi depresionet apo depresionet bëjnë që të përdoret kanabisi?

Shkakton kanabisi depresionet apo depresionet bëjnë që të përdoret kanabisi?