Vllaznia dhe Tirana 'ndezin motorët', fitojnë me 'poker' miqësoret para derbit të Shqipërisë

Vllaznia i ka dërguar një mesazh të qartë Tiranës një java para se të rikthehet Superliga me derbin e Shqipërisë, pasi shkodranët kanë mposhtur në miqësore këtë fundjavë 4-1 Tërbunin. Në Loro Boriçi autorët e golave ishin Maliqi, Hoxhaj, Mustedaganic dhe Çoba.

Thomas Brdaric, trajner i Vllaznisë: “Javën e ardhshme me Tiranën do jetë komplet diçka tjetër, një fushë tjetër, adrenalinë tjetër, me spektatorë. Sot ishte një ndeshje që vlen më shumë për t’u përgatitur për ndeshjen e ardhshme.”

Elvin Beqiri, trajner i Tërbunit: “Të luash në Shkodër është gjithmonë kënaqësi, ne e kishim këtë privilegj si një ekip i kategorisë së parë. Na erdhi si e papritur kjo miqësore duke parë që Vllaznia anuloi ndeshjen me Prishtinën."

Tirana-Vllaznia do të luhet të shtunën e 15 janarit në javën e parë të futbollit shqiptar për vitin 2022. Ndërkohë që edhe bardheblutë e Orges Shehit fituan këtë të dielën 4-2 miqësoren kundër Bylisit.

Ne.k./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Edison Ypi: Ik në Niçë

Edison Ypi: Ik në Niçë