Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë, reagon Meta: Shkoi me meritë në djepin e futbollit shqiptar

Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë, reagon Meta: Shkoi me meritë në djepin e futbollit shqiptar

1622489670_7.jpg

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas fitores së Kupës së Shqipërisë nga Vllanzia. Meta thotë se ky trofe shkoi me meritë në Shkodër, në djepin e futbollit shqiptarë.

'Kupa e Shqipërisë shkon me meritë në Shkodër, në djepin e futbollit shqiptar! Urime Vllaznisë për trofeun e rëndësishëm dhe për këtë arritje, që i lartëson edhe më shumë emrin e saj të madh! Përgëzime edhe ekipit të Skënderbeut për shpirtin e garës dhe paraqitjen dinjitoze, duke i dhuruar shumë emocione kësaj finaleje të madhe!'- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë, rikthen trofe në Shkodër pas 13 vitesh! Mund 1-0 Skënderbeun në 'Air Albania Stadium' (VIDEO)


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Kryeministri hungarez: Sanksionet e BE-së ndaj Rusisë kanë dështuar

Kryeministri hungarez: Sanksionet e BE-së ndaj Rusisë kanë dështuar