Vlorë, 23-vjeçarja ndërron jetë në spital pas operacionit, u paraqit në urgjencë në gjendje të rëndë me infeksion në gjak, kaloi në shok pas ndërhyrjes

Një 23-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës, pas një operacioni. Bëhet me dije se e reja e identifikuar si Brisilda Sadushi është paraqitur në gjendje të rëndë në urgjencën e spitalit mëngjesin e djeshëm me infeksion të përgjithshëm në gjak dhe me tension shumë të ulët.

E reja, nënë e dy fëmijëve, u fut menjëherë në operacion, ndërsa pas ndërhyrjes kaloi në gjendje shoku e për pasojë ndërroi jetë.

Nuk dihet ende se çfarë komplikacionesh mund të ketë pësuar e 23-vjeçarja, ndërsa për ngjarjen nuk bëhen me dije të tjera detaje.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën