Vlorë, grabiten një ‘BMW’ e një
karburant, autorët lidhën rojen

Vlorë, grabiten një ‘BMW’ e një<br />karburant, autorët lidhën rojen
VLORE-Brenda një nate janë regjistruar dy grabitje me armë zjarri, ndërsa ende nuk dihet asgjë për autorët.
 
Dy ngjarjet, e para në Novoselë, ku raportohet se tre persona para tre ditësh kanë grabitur një makinë tip ‘BMW’ në orët e vona të natës, pasi i kishin zënë pritë shoferit në rrugën e vjetër Fier-Vlorë.
 
Po atë natë është grabitur me armë zjarri edhe një karburant. Sipas burimeve të Report Tv, autorët që dyshohet se janë të njëjtët kanë lidhur rojen e karburantit dhe kanë marrë xhiron ditore.
 
Por për të dy rastet policia nuk ka dhënë asnjë informacion nëse janë identifikuar apo arrestuar autorët e dy grabitjeve.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria