Vlorë, lëvizte me armë me vete, arrestohet 34-vjeçari

Një 34-vjeçar është arrestuar në Vlorë pasi qarkullonte me armë zjarri me vetë, që e posedonte pa leje.

F.P., u konstatua nga informacionet e marra nga inteligjenca policore, se një shtetas lëvizte në qytetin e Vlorës i armatosur.

Ai u ndalua tek zona e ‘Ujit të Ftohtë’ nga shërbimet e policisë. Gjatë kontrollit fizik dhe automjetit iu gjet 1 armë zjarri pistoletë me krehë me municion luftarak, që e posedonte pa leje.

Në cilësinë e provës materiale, policia sekuestroi pistoletën dhe automjetin e 34-vjeçarit.

'Gjatë operacionit, në lagjen “Uji i Ftohtë”, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin me drejtues shtetasin F. P., të cilit gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur 1 armë zjarri pistoletë me krehër me municion luftarak, që e posedonte pa leje.      
Pistoleta dhe automjeti i 34-vjeçarit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.', thuhet në njoftimin e policisë.
 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dy ditë para shpalljes së listës, Mirlind Daku 'sms' Sylvinhos! Shënon golin e 10-të në Rusi

VIDEO/ Dy ditë para shpalljes së listës, Mirlind Daku 'sms' Sylvinhos! Shënon golin e 10-të në Rusi