Vlorë/ Organizoi festë në lokalin e tij në kundërshtim me masat COVID, gjobitet me 10 mln lekë pronari

Foto ilustruese

VLORË - Pronari i një lokali në Vlorë është gjobitur me 1.000.000 lekë për thyerjen e masave anti-COVID.

Gjatë kontrolleve të policisë, në lagjen "24 maji" është konstatuar një lokal i cili kishte organizuar një event me rastin e festave në kundërshtim me masat e vendosura.

Si pasojë është gjobitur pronari me iniciale R.R. me masën administrative 1.000.000 lekë.

Ndërkohë më herët gjatë ditës së sotme, policia njoftoi se janë gjobitur 523 qytetarë të cilët u konstatuan pa maska në rrugë. Gjithashtu u gjobitën dhe 13 persona të tjerë të cilët lëviznin pas orës 22:00.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy personave në Librazhd, njëri plagoset me sende të forta