Vlorë/ Shuhen vatrat e zjarrit në Dukat dhe Gjirin e Gramës! Vijon puna për izolimin e plotë të flakëve në Karaburun

Vlorë/ Shuhen vatrat e zjarrit në Dukat dhe Gjirin e Gramës! Vijon puna për izolimin e plotë të flakëve në Karaburun

1628339525_HELIKOPTERDHEZJARR.jpg

Pas orësh të tëra pune, si nga toka edhe me ndërhyrje nga ajri me helikopterë, pasditen e sotme është bërë e mundur të shuhen vatrat e zjarrit në Dukat dhe në Gjirin e Gramës. Ndërkohë, në Gadishullin e Karaburunit ka ende vatra aktive zjarri, ndërsa në zonë po ndërhyhet nga ajri edhe me helikopterin e ardhur nga Holanda për izolimin e plotë të vatrave.


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Shuhen zjarret në Dukat dhe në Gjirin e Gramës! Karaburuni digjet prej më shumë se 2 javësh, ende vatra aktive! Vijon operacioni me helikopterin e ardhur nga Holanda


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

'Euronews Green' artikull Vjosës: Shqipëria mbrojti lumin e fundit të egër në Europë, e shpalli Park Kombëtar

'Euronews Green' artikull Vjosës: Shqipëria mbrojti lumin e fundit të egër në Europë, e shpalli Park Kombëtar