Vlorë/ Vodhën karburant nga kamioni i një firme ndërtimi, arrestohen dy persona, njëri prej tyre është punonjës i firmës

VLORË - Dy persona janë arrestuar në Vlorë pasi vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi.

Rasti u kallëzua në Komisariatin e Vlorës, më pas është bërë e mundur identifikimi i dy personave të dyshuar për vjedhjen e karburantit: S.M., 65 vjeç dhe M.K., 26 vjeç, të dy banues në Vlorë.

'Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, pas marrjes së njoftimit se ishte vjedhur sasia e karburantit, nga kamioni i një firme ndërtimi, kanë kryer të gjitha veprimet hetimore dhe, bazuar në provat e siguruara, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Storm 21”. Si rezultat, u bë identifikimi dhe arrestimi i autorëve të dyshuar të vjedhjes, shtetasve:

 S. M., 65 vjeç, dhe M. K., 26 vjeç, të dy banues në Vlorë.', thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

Nga hetimi rezultoi se S.M., ishte punonjës i firmës, konkretisht shoferi i kamionit të cilit i vidhte karburantin në bashkëpunim me M.K.

Policia me arrestimin e tyre finalizoi operacionin ‘Storm 21’, ndërsa materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • asolingo: 29/05/2024 13:22

    Ha ha sa qesharake arrestimi i tyre behet vetem po te jap urdher kompani dhe nuk arrihet deri ne arrestim,çjane keto gafa policia duhet ti thote kompanise se nese ka fakte ti hedhi ne gjyq eshte vjedhje indirekte pra nuk u rezikua dikush,dhe tjetra keta mostrat e kompanive i paguajne siç duhet puntoret apo..puntori duhet te bej denoncim per vjedhje te djerses se tij.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?