Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Vlorë, në kërkim autori! Policia zbulon detajet e para

VLORË- Një konflikt mes dy të rinjve në Vlore ka sjellë plagosjen me thikë të një 33-vjeçari, i cili është dërguar në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e shkuar, rreth orës 09:30 në autostradën Vlorë-Fier, në afërsi të fshatit Novosel.

Autori i plagosjes është 35-vjeçari me iniciale R.K, i cili pas një konflikti për motive të dobëta ka goditur me thikë një 33-vjeçar të identifikuar si A.M.

Policia ndodhet në vendngjarje, ka ngritur pika kontrolli dhe po vijon krehjen e zonës, për kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes.

Ndërsa 33-vjeçar ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna e grupit hetimor, për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

'Me zemër e gjak jam shqiptare' Ticiana Basta, arbëreshja që iu bashkua sot paradës: Fëmijët i mësojmë të mos harrojnë kurrë traditat

'Me zemër e gjak jam shqiptare' Ticiana Basta, arbëreshja që iu bashkua sot paradës: Fëmijët i mësojmë të mos harrojnë kurrë traditat