Vodhën 270 mijë lekë nga pensionet mujore, arrestohen dy punonjësit e postës në Divjakë! Shpërdoruan detyrën dhe falsifikuan dokumentet (EMRAT)

Vodhën 270 mijë lekë nga pensionet mujore, arrestohen dy punonjësit e postës në Divjakë! Shpërdoruan detyrën dhe falsifikuan dokumentet (EMRAT)

Posta Shqiptare

LUSHNJË- 2 punonjës të Postës Shqiptare të Divjakës kanë rënë në pranga pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur lekët e pensioneve mujore të qytetarëve të Divjakës duke falsifikuar dokumentet dhe shuma që arritën të vidhnin ishte 270 mijë lekë.

Punonjësit e Postës të arrestuar janë 25-vjeçari Endri Lazi me detyrë përgjegjës i Zyrës Postare Divjakë si dhe 56-vjeçari Gëzim Murrizi. Ata akuzohen për veprat penale “Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën" dhe "Falsifikimi i dokumenteve"

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, dyshohet për një të vrarë, ende nuk dihen rrethanat

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, dyshohet për një të vrarë, ende nuk dihen rrethanat