Vodhi një telefon në një banesë dhe u hodh nga ballkoni pasi u pikas nga pronarja e shtëpisë! Arrestohet 26-vjeçari në Vlorë, i dënuar edhe më parë

Vodhi një telefon në një banesë dhe u hodh nga ballkoni pasi u pikas nga pronarja e shtëpisë! Arrestohet 26-vjeçari në Vlorë, i dënuar edhe më parë

Foto ilustruese

VLORË- Një 26-vjeçar në Vorë ka rënë në prangat e policisë së zonës pasi është pikasur nga pronarja e banesës ku po vidhte.

Pasi vodhi një aparat celular në banesën e saj, i riu u pikas dhe tentoi të largohej duke u hedhur nga ballkoni.

26-vjeçari i arrestuar, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja” dhe i dyshuar si autor i një vjedhjeje tjetër. 

Nga hetimet dhe provat e grumbulluara dyshohet se shtetasi G. Ç. është autori i vjedhjes së një tjetër aparati celular, në lagjen "1 Maji", më datë 02.08.2022.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik