Vogëlushi që fitoi zemrat e të gjithëve nisi sot shkollën, Veliaj urim të veçantë: Na bëj krenarë!

Vogëlushi Xhejson Bafti

Sot nisi sezoni I ri shkollor, ku shumë fëmijë prekën për herë të parë bankat e shkollës.  Xhejson Bafti, vogëlushi që bëri për vete shqiptarët me të folurën karakteristike, pasi nuk shqiptonte dot shkronjën “k”, ka nisur sot shkollën.

Xhejson, i njohur gjerësisht edhe si “Taramelja”, nisi sot  klasën e parë, në shkollën “Mihal Grameno”, në Tiranë.

Xhejson Bafti në ditën e parë të shkollës

Një urim të veçantë për vogëlushin ka bërë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i cili shkruan në “Facebook” se pas shtëpisë së re, Xhejsoni nisi mësimet në shkollën që ndodhet  rastësisht në lagjen ku është rritur vetë.

“Suksese për klasën e parë Xhejson! Pas shtëpisë së re, miku ynë i vogël Xhejson Bafti nisi mësimet dhe në shkollën më të rinovuar fare pranë, ‘Mihal Grameno’, për rastësi dhe lagjia ku jam rritur unë! Na bëj krenar tani ‘talamele’”, shkruan Veliaj.

Xhejson Bafti në ditën e parë të shkollës

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento

Komente

  • memento: 17/09/2019 04:27

    O lali “sa kishim te domosdoshme” urimin tend prej Uriah Heep. po rrii o gru e dheut nje muaj pa na dal ne cfare do lloj medie, se na shpife pamjen.. te duket vetja se je ndonje erez pikante qe duhet te hidhesh ne cfare do lloj gjelle qe del ne tv.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

SHBA-Vdekja e Floyd, bota e muzikës ndalet në protestë