Volejboll meshkuj/ Partizani mposht Tiranën në derbi, fiton Kupën e Shqipërisë

Volejboll meshkuj/ Partizani mposht Tiranën në derbi, fiton Kupën e Shqipërisë

Partizani feston me trofeun

TIRANË - Në ambientet e Parkut Olimpik "Feti Borova" u zhvillua finalja e Kupës së Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Partizani fitoi 3-0 me sete kundër Tiranës në derbi, duke fituar kështu trofeun.

Partizani siguron titullin e 14-të të Kupës në histori, teksa këtë sezon kanë bërë një paraqitje për t'u mbajtur mend, duke triumfuar edhe në Ligën Mbarëkombëtare "Gjergj Kastrioti".

Në ndeshjen e sotme seti i parë u mbyll 25-12, ai i dytë 25-22 dhe i treti po 25-22, me Partizanin që dominoi sfidën.

Lojtari i finales u shpall Osman Qepa, autor i 10 pikëve në derbi. Paraqitje të shkëlqyer bënë edhe brazilianët Coutinho dhe Soares, me 14 dhe 12 pikë.

Spikati gjithashtu edhe Raul Sabliqi, i cili realizoi 12 pikë, talent që po rritet gjithnjë e më shumë nën vëzhgimin e trajnerit Ylli Tomorri.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Varësia e Perëndimit nga lënda djegëse bërthamore ruse

Varësia e Perëndimit nga lënda djegëse bërthamore ruse