Volejboll/ Tirana kampione e Shqipërisë, fiton derbin me Partizanin

Volejboll/ Tirana kampione e Shqipërisë, fiton derbin me Partizanin

Volejbollistët e Tiranës duke festuar titullin kampion

Tirana në volejboll për meshkuj është kampione e Shqipërisë për sezonin 2022-23. Në finalen e katërt të zhvilluar në Pallatin e Sportit "Feti Borova", djemtë e Arben Sakos fituan 3-2 me sete, teksa e dërguan rezultatin e përgjithshëm të finaleve në 3-1, duke veshur bardheblu trofeun.

Përballja nisi mirë për Partizanin, që fitoi në setin e parë 18-25. Seti i dytë pa ekuilibër në fushë, me Tiranën që ia doli të fitojë 25-22. Në raundin pasardhës, Partizani fitoi 24-26, për ta bërë duelin në parket shumë emocionues.

Seti i katërt pa Tiranën më kërkuese, që fitoi 25-21 dhe e dërgoi ndeshjen në setin final. 15-5 u mbyll seti shtesë, që pa Tiranën të gëzonte trofeun e 17-të kampion në historinë e klubit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi