POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Voltana Ademi nxjerr 'zbuluar' planin për të penguar zgjedhjet (VIDEO)

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi mbajti një konferencë për mediat ku tha se do të bëjë gjithçka që të mos lejojë që ambjentet që janë në administrim të Bashkisë, siç është Pallati i Sportit, të mos përdoren si KZAZ, pasi siç tha ajo zbaton vetëm dekretin e Presidentit Ilir Meta, që e ka anuluar 30 qershorin si datë zgjedhjesh.

E pyetur nga gazetarët, nëse KZAZ-të do të zhvendosen në një tjetër ambient që nuk është në administrim të Bashkisë, ajo sërish tha se do të bëjë gjithçka që Shkodra të mos kalojë në një proces farsë ligjor. Pra teksa tha se këtë "betejë" po e bën për të ruajtur ambientet që janë në administrim të Bashkisë së Shkodrës, Ademi nxorri veten zbuluar se në fakt e gjitha është vetëm për të penguar procesin zgjedhor, edhe nëse KZAZ-të do të zhvendosen në ambjente që nuk i takojnë Bashkisë.

"Dje në mëngjes i dërguam letër policisë së shtetit ku i kërkuam mbështetjen për lirimin e ambienteve të ish-KZAZ kudo ku janë dhe kemi informuar që do ta kërkojmë këtë mbështetje në momentin e duhur. E kemi vënë në dijeni policinë. I kam çuar letër tjetër, policisë dhe prefektit, duke kërkuar zbatimin e ligjit. fakti që kemi të njëjtën sjellje të jashtëligjshme edhe sot. Bëj këtë deklaratë sepse publikisht gjërat duhet të bëhen të vërteta. policia e shtetit nuk duhet të guxojë të veprojë jashtë ligjit. Do veprojmë për lirimin e të gjitha KZAZ. Si Kryetare e Bashkisë së Shkodrës kam detyrimin ligjor të bëj gjithçka për kontrollin e territorit të Bashksië, duke mos lejuar asnjë puç institucional të bandave të Edi Ramës, që drejtojnë Policinë, Prefekturën dhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Qytetarët do bëjnë gjithçka për të mos lejuar farsë...jam e gatshme të udhëheq të gjithë qytetarët për të mbrojtur qytetin e vet. Policia duhet të veprojë sipas ligjit, përndryshe do të përdorim të gjitha mjetet ligjore për tu përballur me gjithçka është e jashtëligjshme qofshin edhe Policë të Shtetit", tha Ademi.


Lajmi kryesor:

Sulmohen KZAZ-të/ Militantët e PD i vënë flakën klasës në Shkodër! Në Tropojë thyhen xhamat e Muzeut (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • ku shkoi burreria e shkodraneve: 18/06/2019 13:56

  nje analfabete femer si kjo mban peng nje shkoder te tere .TURP per ata qe komandohen nga kjo dhe heshtin

  Përgjigju
 • 007: 18/06/2019 13:24

  E para po shkel ligjet e shtetit nje perfasuese e lart.Se kur del nje dekret a nje ligj shoqerohet edhe me akte n/ ligjore.Dekreti asqe ka kaluar ne procedur fare.E dyta po punon per veten e saj,per te shtyr sa me shum te jet e mundur.E treta kjo eshte shqiperia eshte ber si kembet e dhis,se njeh i pari te dytin.Keta jan te gjith per ne burg.sdi nga tja fillosh.Jan ber trima te gjith

  Përgjigju
  • boliboli: 19/06/2019 11:53

   po keshtu eshte kur nuk ke shtet se u mesuan fol pa baza e nuk te ndodh gje. te ishte ne nje shtet te rregullt 24 oreshi nuk e zinte kete. po hajde dava shqiperie