Votimi në Kuvend për kreun e AMA, reagon Basha: Rama zgjodhi të kundërtën e asaj që kërkoi BE dhe OSBE! Harbutëri në dëm të të gjithëve

Votimi në Kuvend për kreun e AMA, reagon Basha: Rama zgjodhi të kundërtën e asaj që kërkoi BE dhe OSBE! Harbutëri në dëm të të gjithëve

1624960901_LulzimBashaSeliaePDKoronavirusi1024x5761.jpg

Pas votimit në Kuvendi për kreun e ri të AMA-s, ndërkohë që BE dhe OSBE kishte kërkuar që të shtyhej në shtator, ka reaguar edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha.

"'E ka fajin Europa' llomotit poshtë e lart, për të fshehur dështimin e tij dhe pengimin e Shqipërisë. Por sapo i jepet një shans për të vepruar në shërbim të interesave të vendit, sikurse kërkuan BE dhe OSBE, zgjedh të bëjë të kundërtën, duke hedhur poshtë thirrjen e partnerëve për të shtyrë në shtator votimin për AMA. Kjo nuk është forcë, po harbutëri në dëm të të gjithë shqiptarëve dhe të Shqipërisë", shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Armela Krasniqi zgjidhet kreu i ri i AMA-s, për anëtarët votohet në shtator! BE-OSBE kërkuan edhe për kryetarin votim në vjeshtë! Basha: Harbutëri në dëm të të gjithëve


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ukrainë: 443 të vrarë dhe 1295 fëmijë të plagosur që nga fillimi i luftës

Ukrainë: 443 të vrarë dhe 1295 fëmijë të plagosur që nga fillimi i luftës