Vranë 30-vjeçarin dhe plagosën babain dhe 2 djemtë, arrestohen dy prej autorëve të krimit në Lushnje

Policia ka arrestuar dy prej autorëve të shpallur në kërkim në Lushnje, pasi vranë 30-vjeçarin Romeo Hasallën dhe plagosën babai e tij, Shaip Hasalla,65 vjeç dhe dy vëllezërit Emiljano, 31 vjeç dhe Laerti, 32 vjeç. Policia ka arrestuar Marjus Hasalla dhe Afrim Hasallën.

'Kapen dhe vihen në pranga dy nga autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm në Garunjas të Lushnjës.

Vijojnë kontrollet intensive për kapjen e autorit tjetër të shpalluar në kërkim.

Strukturat hetimore të DVP Fier në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnje në vijim të punës intensive për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur në fshatin Garunjas, kanë vijuar kontrollet për lokalizimin dhe kapjen e autorëve.

Si rezultat i kontrolleve të pandërprera gjatë ditës së sotme, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Divjakë, është bërë e mundur kapja e dy prej autorëve të dyshuar të shpallur në kërkim, shtetasit M. H., 20 vjeç dhe A. H., 42 vjeç, banues në Garunjas, Lushnjë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë është bërë arrestimi i tyre për veprat penale "Vrasje në rrethana cilësuese" e kryer në bashkëpunim dhe "Vrasje në rrethana cilësuese" e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë.

Vijon puna nga shërbimet e Policisë për kapjen e shtetasit K. H.'- njofton policia.

 


Lajmi kryesor:

Sherr për pronën mes kushërinjve në Lushnje, 2 vëllezërit marrin çiften dhe qëllojnë babanë me 3 djemtë! Vritet një 30-vjeçar, plagosen 3 të tjerët! Arrestohen dy prej autorëve


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?×

Lajmi i fundit

John

Vjosa, menaxhimi ndërkufitar i ujërave, OKB: Shqipëria dhe Greqia të shohin mundësinë e bashkëpunimit