Vranë shqiptarin gjatë grabitjes, ministri italian Salvini: Policët meritojnë medalje, jo hetim

Eduart Koci

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka dalë kundër prokurores, e cila vendosi nën hetim tre policë që vranë shqiptarin Eduart Koci pas një grabitje në një dyqan.

Dy policë dhe një roje sigurie vepruan për të ndaluar një automjet “Audi A6”, brenda së cilit ishin katër persona që grabitën një dyqan në Perugia.

Shqiptari mbeti i vrarë pasi u qëllua me një plumb në pjesën e pasme të kokës, ndërsa prokuroria ka nisur hetimet se arma e cilit prej tre personave nën hetim është shkrepur mbi të.

Tre shtetasit e tjerë u arratisën, ndërsa për dy karabinierët dhe policin e sigurisë, Salvini ka bërë një status në Tëitter.

“Karabinierët dhe roja e sigurisë, që rrezikuan jetën e tyre, kanë bërë thjesht detyrën e tyre. Nuk meritojnë të hetohen, përkundrazi, duhet të shpërblehen”, tha Salvini.

 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:

Komento

Komente

 • Dani: 06/10/2018 16:23

  Ju thashin durt ati polic gjithkush mund te gaboj po kerkush smeriton dekjen edhe ju qe thoni I lumshin durt policit e bashi prov ne njerz tuj ater noshta e kuptoni rrac muti zbaheni njerz kurr

  Përgjigju
  • O legen: 06/10/2018 21:54

   Ishalla ti con zoti ndonje her ne shpi tende kur te jesh fjet e te gjesh mbi koh njerz te armatosur dhe me maska mren ne shpi e do shikosh a ke me pas ket mendim

 • Hyps: 06/10/2018 15:57

  Pushka top carabinierit BRAVOOO. HAJDUTI SKA KOMBESI DHE ATDHE NJE MUT JAN TE GJITHE.

  Përgjigju
 • Bardhyl saliaj: 06/10/2018 08:54

  I lumte dora atij qe e ka vrare , ata mund te hetohen pse nuk i vrane te kater jo pse vrane nje . Nuk i duhen asnje shoqerie llumra te tille , edhe nje here ju lumshin duart

  Përgjigju
 • E vertet: 06/10/2018 07:45

  Meritojn shperblim ju lumshin durt. Edhe vellai Im te ishte nuk do me vinte keq . Kush futet neper shpia e dyqane duke vjedh e terrorizu me arme meritojn plumbin

  Përgjigju
  • Ops: 06/10/2018 08:26

   Bravo shyqyr gjeta nje qe me mbeshteti sepse neper fb te gjithe mbrojne hajdutet. Turp per shoqerin ku kemi arritur , ishall ato qe i mbrshtesin ishalla ju futen ne shtepin e tyre×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017