Vrasja e ambasadorit italian dhe oficerit italian në Kongo, protestuesit nderojnë të rënët

Edhe pse ishte një protestë e gastronomeve italian kundër masave të marra nga qeveria italiane në përpjekje për të vënë nën kontroll përhapjen e virusit, ata janë bërë shembull solidariteti dhe nderimi.

Pas një momenti të shkurtër tensioni me policinë, gastronomet  dhanë një duartrokitje të gjatë duke shprehur solidaritetin e tyre me ushtrinë për vdekjen e Vittorio Iakovacit të vrarë në një pritë në Kongo .

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: PD po fundoset si Titaniku, pas një shekulli del në “sipërfaqe”