Vrasja e Briken Sanajt/ Si ra policia në gjurmët e autorit, doli zbuluar nga blerja e automjetit në Kosovë

Vrasja e Briken Sanajt/ Si ra policia në gjurmët e autorit, doli zbuluar nga blerja e automjetit në Kosovë

1667315100_WATERMARKREPORTtv.00312725.Still011.jpg

Edhe pse me anë të një njoftimi zyrtar, Policia e Tiranës thotë se janë duke identifikuar autorët e vrasjes së Briken Sanajt, burime të besuara pranë grupit hetimor bëjnë me dije se në gjurmët e autorit të dyshuar të vrasjes shkuan nga provat e gjetura në makinën Benz të përdorur nga autorët e krimit të cilën e dogjën më pas në Qafë-Kashar. Mjetit iu verifikua numri i shasisë ku rezultoi se pikërisht ajo makinë ishte blerë në Kosovë. Pasi janë zbuluar pronarët e mëparshëm të mjetit në Kosovë janë marrë në pyetje ku kanë konfirmuar se mjeti ishte blerë nga Agustin Kola. Sipas burime ka rezultuar se ai ka dalë jashtë territorit shqiptar 3 ditë pas vrasjes së Briken Sanajt.


Lajmi kryesor:

Vrasja për hakmarrje te ‘Kodra e Diellit’ në Tiranë, shpallet në kërkim autori i ekzekutimit të Briken Sanaj! Dyshohet se ndodhet në Belgjikë (Emri)


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Tahiri në SPAK, gazetarja Keti Banushi: Ka hetim pasuror ndaj tij! Janë pyetur biznesmenë dhe sekuestruar disa telefona

Tahiri në SPAK, gazetarja Keti Banushi: Ka hetim pasuror ndaj tij! Janë pyetur biznesmenë dhe sekuestruar disa telefona