Vrasja e Caroline, dalin në dritë prova të tjera, piloti grek thyen kamerën e sigurisë dhe i heq kartën e regjistrimit dy orë para se ta mbyste

Mediat greke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me provat që nxorën zbuluar Babis Anagnostopoulos që për 37 ditë tentoi të mashtronte për vrasjen e gruas së tij duke inskenuar një grabitje.

Në një foto të publikuar nga mediat, shihet kamera e dhomës së ndenjës, të cilën 32-vjeçari e ka thyer me qëllim, në mënyrë që të besohej se ajo ishte thyer nga grabitësit. Babis e bëri këtë veprim pas vrasjes dhe kamera u gjet mbrapa divanit.

Autoritet greke zbuluan se kamerës i ishte hequr regjistruesi 2 orë para se 32-vjeçari të vriste bashkëshorten e tij, Caroline Crouch.

Kjo ishte prova 35 në shtëpinë e çiftit në Glyka Nera, kurse më parë media e vendit fqinj nxori edhe provën 36, kutinë me mbishkrimin ”Monopoly” për të cilën piloti grek trilloi se kishte fshehur mijëra euro dhe grabitësit e dinin këtë. Aty, Babis Anagnostopoulos tha në dëshminë e tij se ai kishte fshehur 9,500 euro.

Kamera e thyer e hedhur pas divanit


Lajmi kryesor:

Del fotoja e kutisë ku supozohet se kishte fshehur lekët që i vodhën grabitësit imagjinarë, piloti 32-vjeçar kishte menduar gjithçka, rrëmujë e stisur për të mbuluar krimin


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Zvicra vendos masa të reja për të hyrë në vend, MEPJ: Duhet test edhe për ato që janë vaksinuar apo shëruar nga COVID