Vrasja e Elton Çiços, ish-efektivi
i policisë fiton pafajësinë

Vrasja e Elton Çiços, ish-efektivi<br />i policisë fiton pafajësinë
Ish-efektivi i Policisë së Tiranës pezulluar nga detyra pasi u akuzua për shpërdorim detyre në atentatin ku mbeti i vdekur Elton Çiço fiton pafajësi në gjykatën penale të Tiranës.

Pas 5 muaj proces gjyqësor, Alban Trimi ka mundur të marrë pafajësi për akuzën e shpërdorimit të detyrës, pasi ai u akuzua fillimisht për prishjen e provave në skenën e krimit.

Si provë u pretenduan disa pamje filmike, ndërsa sipas ekspertizës dhe vendimit gjyqësor Alban Trimi nuk mund të identifikohet nga këto pamje.

Në akuzë për të njëjtën ngjarje u vu dhe mjeku Redjan Rraja ndërsa çështja ndaj mjekut nga Kruja u veçua. Çiço u ekzekutua më 1 Maj 2016 në afërsi të stadiumit dinamo në tiranë ndërsa në tavolinë me të ishte dhe Trimi e Rraja.

Redaksia Online
D.Ç./Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

I penduari Nuredin Dumani rrëfen takimin e fundit me të shumëkërkuarin: Më bënë atentat për të më ekzekutuar, Talo Çela ishte në timon

I penduari Nuredin Dumani rrëfen takimin e fundit me të shumëkërkuarin: Më bënë atentat për të më ekzekutuar, Talo Çela ishte në timon