E vranë me thikë dhe hodhën në kanal të riun në Fier/ Dy të arrestuarit mohojnë akuzat, lihen në burg nga Gjykata (VIDEO)

Është dhënë sot masa e sigurisë nga gjykata e rrethit gjyqësor fier për dy të dyshuarit për vrasjen e 23 vjeçarit Florian Selimi nga Sulaj i Fierit. 

Dy autorët e arrestuar janë Kiri Merica 20-vjeç dhe Sadri Selaci 26-vjeç, ndërsa para trupës gjykuese ata i kanë hedhur poshtë akuzat. Masa e sigurisë është dhënë nga gjyqtari Ergys Selmani, masë e cila është kërkuar edhe nga Prokurori i çështjes Hysen Ajsllari.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 23:00 të së dielës që lamë pas, në fshatin Hamil, në vendin e quajtur "kthesa e Hamilit".

Dyshohet se në vitin 2015 Selimi ishte arrestuar për shkak se kishte vjedhur dhe më pas kishte djegur një automjet në lagjen '15 Tetori'. Ndërkohë që nuk përjashtohet lidhja e kësaj ngjarje me vrasjen e të riut.

Dy të akuzuarit duke hyrë në gjykatë

1565614038_fier.jpg

Viktima Florian Selimi

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot