Vrasja e Madrit Ulqinakut, Gjykata e Elbasanit lë në burg autorin dhe mikun e tij! 18-vjeçari pranon fajin: Lironi shokët e mi

Vrasja e Madrit Ulqinakut, Gjykata e Elbasanit lë në burg autorin dhe mikun e tij! 18-vjeçari pranon fajin: Lironi shokët e mi

Autori i vrasjes së Madrit Ulqinakut dhe miku i tij në seancën gjyqësore në Elbasan

1661415297_Sequence03.00145822.Still055.jpg

Gjykata e Elbasanit vendosi të lërë në burg Horgito Peqinin, autor i vrasjes se 33-vjeçarit Madrit Ulqinakut dhe mikun e tij, Klaudjan Sallufi.

Për Horgito Peqinin mund të ketë ulje dënimi, pasi ende nuk i ka mbushur 18 vjeç. Ai e pranoi vrasjen gjatë seancës, ndërsa kërkoi të t'i liroheshin shokët.

Masa e kërkuar nga Prokuroria Elbasan për arrest me burg u vendos sot në seancën me gjyqtare Pajtime Fetaun dhe prokuror Arben Berexhen.


Lajmi kryesor:

Vrasja e Madrit Ulqinakut në Elbasan, Gjykata lë në burg autorin 18-vjeç dhe miku i tij


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Në korrik del në pension infeksionisti i njohur Tristan Kalo: Do të rikthehem në Kanada, puna këtu nuk vlerësohet! Më shumë respekt për 'bluzat e bardha'

Në korrik del në pension infeksionisti i njohur Tristan Kalo: Do të rikthehem në Kanada, puna këtu nuk vlerësohet! Më shumë respekt për 'bluzat e bardha'