Vrasja e Regis Runajt në Elbasan në 29 korrik të 2020, SPAK u komunikon në burg akuzat 2 autorëve Euglen Halilajt dhe Xhuljano Hoxhës

Viktimat Regis Runaj dhe Emiljano Ramazni dhe i arrestuari si porositës Erion Alibej

ELBASAN- SPAK i ka komunikuar ditës e sotme Euglen Halilajt dhe Xhuljano Hoxhës akuzën për "vrasje e kryer në bashkëpunim" për Regis Runaj mbrëmjen e 29 korrikut në Elbasan. Gazetari i Report TV, Ronaldo Gjoshi raporton se akuza u është komunikuar sot 2 të rinjve brenda ambienteve të burgut të Peqinit, nga oficerë të Krimeve të Rënda.

Regis Runajt u gjet i masakruar me thikë pranë varrezave të Elbasanit, mbrëmjen e 29 korrikut 2020. Dy autorët dyshohet se kanë konsumuar lëndë narkotike bashkë me viktimën e më pas e kanë goditur me thika.

Policia e shtetit tregoi provat që fajësojnë Xhuljano Hoxhën dhe Euglen Halilin për vrasjen e Regis Runaj. Këta dy persona dyshohet se janë përfshirë edhe në ekzekutimin e Emiljano Ramazanit, ngjarje kjo e ndodhur më 20 korrik. Regis Runaj dhe Emiljano Ramazani ishin miq të ngushtë me njëri-tjetrin ndërsa u vranë njëri-pas tjetrit brenda 9 ditësh në Elbasan. 

 "Truri" i dy vrasjeve që tronditën qytetin e Elbasanit, më 20 dhe 29 korrik ishte 34-vjeçari Erion Alibej! 34-vjeçari ishte organizatori dhe porositësi i vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe shokut të tij, Regis Runajt në Elbasan. Uniformat blu bënë arrestimin e tij në 18 shtator të 2020, ndaj të cilit më pas është caktuar edhe masa e sigurisë "Arrest me burg".

Euglen Halili

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • denada: 05/11/2021 10:40

  Vdekshi qe te tre ju marrte im vella me vete

  Përgjigju
  • Kriza: 05/11/2021 22:51

   Kur vdes njeriu shpeton, do perjetojne njeher, cdo te thote te humbesh femijen, pastaj do ngordhin si qena me shume se kto te tre….

 • Sondazhi i ditës:

  Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

‘Kur putha Bujar Asqeriun shkalloi farefisi’, Arjola Demiri rrëfen vështirësitë që ka hasur në karrierë