Vrasja e shqiptares në SHBA, 27-vjeçarja qëllohet disa herë me plumba në fytyrë nga babai i fëmijës së saj

Autori i vrasjes Robert Williams dhe viktima Joana Peca

Autori i vrasjes së 27-vjeçares shqiptare Joana Peca në SHBA është babai i fëmijës së saj dhe në momentin e ngjarjes prezent ka qenë edhe fëmija i mitur i tyre që ka parë të gjithë skenën. Joaca Peca nga Libohova u ekzekutua me disa plumba në fytyrë nga Benjamin Robert Williams, 38 vjeç. Ajo u qëllua në afërsi të kopshtit  memorial "Woodlawn" në Shën Petersburg në kohën kur ishte e shoqëruar nga dy fëmijët e saj të mitur.

Vrasësi është identifikuar nga kamerat e sigurisë, ndërsa u shpallu në kërkim nga policia e Floridas.

Sipas hetuesve, Williams dhe Peca kishin një fëmijë së bashku të cilin 27-vjeçarja e mbante në dorë kur ai e ka qëlluar atë në fytyrë disa herë me armë zjarri.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme, ku gruaja e pajetë u gjet nga policia brenda makinës së saj. 27-vjeçares shqiptare i ishte  ekzekutuar babai në Shqipëri në vitin 1996, ndërsa dyshohet se ishte përfshirë në çështjet e trafikut të drogës.

Autori i vrasjes Robert Williams

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Gjirokastrit: 03/08/2021 10:18

  "Shqiptarja" eshte nga nje familje rome nga Gjirokastra ja kane vrare te atin ne 97.

  Përgjigju
  • Ladi: 03/08/2021 15:11

   Romet nuk jane vetem nje grup etnik por nje rrace tjeter aziatike. Ndersa jam kurioz zoterote te na numerosh kontributet e romeve per Shqiperine? Aman, jo shume 1-2 gjera te na thote zoterotja jote!

  • Klodi: 03/08/2021 15:01

   Artan! Nuk je ne Amerike se kush lind e jeton behet amerikon! O kokebidon shqiptaret jane autoktone! Kane kontribuar duke mbledhur kanace e plehera, keshtu qe mos llap shume per nje komunitet qe as komunizmi nuk i beri dot njerez.

  • Ghh: 03/08/2021 14:18

   Kur si njeh Mo's fol kot Thot nga familje Rome nga gjirokastra nuk ish nga gjirokastra fare por nga libohova dhe vetem Rome qe s ish e kam patur shoqe klase

  • artan: 03/08/2021 12:09

   PO EDHE? Zotrote, me kete precizim, mendon se e ben me pak shqiptare vajzen? O njerez te humbur, te mbaruar, kush jeton ne shqiperi eshte shqiptare. Grupi etmik eshte tjeter gje. Per me teper grupi etnik Rom, ka bashkjetuar me grupin etnik shqiptar per shekuj, madje kane kontribuar per Shqiperine sic e njohim ne sot. Kshuqe mos llap kot me precizime idiote.×

Lajmi i fundit

John

Karta e bankës ishte sinjali që çoi në gjurmët e biznesmenit Davide Pecorelli, u aktivizua për per herë të parë pas 8 muajsh nga zhdukja