Vrasja e të riut në Tiranë nga polici/ Efektivët pa kamera trupi, të servisit pranë vendit të ngjarjes kanë qenë të fikura

Pamje prane vendit te ngjarjes, ne krah servisi me kamera qe kane rezultuar te fikura

1607420811_KLODJANRasha001.jpg

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se janë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë në zonën përreth ngjarjes, përfshirë edhe në servisin që gjendet pak metra larg vendit ku është ekzekutuar 25-vjeçari, Klodjan Rasha.

Kamerat e servisit kanë qenë të fikura dhe nuk kanë kapur asgjë. Po ashtu bëhet me dije se janë vetëm disa pamje të një biznesi në afërsi të Kupolës, e cila ka kapur disa sekuenca të lëvizjes në vrapim e sipër me shpejtësi të të riut.

Ndërkohë, efektivi i policisë që ka shtënë në drejtim të Rashës kishte dy javë që ishte transferuar në repartin "Shqiponja". Edhe efektivët "Shqiponja" nuk kanë patur kamera trupi të instaluara, thonë po ashtu burimet. Më parë ka shërbyer në Komisariatin nr. 5 në Kamëz. 


Lajmi kryesor:

Shkeli orën policore, polici qëllon për vdekje të riun në Tiranë! Arrestohet efektivi! Kamerat pranë vendit të ngjarjes të fikura


  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik