Shkeli orën policore, polici qëllon për vdekje të riun në Tiranë! Arrestohet efektivi! Kamerat pranë vendit të ngjarjes të fikura

Tiranë-Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 01:45 të mëngjesit në rrugën "Dritan Hoxha" në Tiranë, ku 25 vjeçari Klodjan Rasha është qëlluar për vdekje nga një polic, në lagjen e tij, pak metra larg shtëpisë. I riu nuk i është bindur urdhrit të policit për të ndaluar, dhe pasi është ndjekur që nga rruga "Don Bosko" ku është konstatuar në shkelje të orës policore, sipas polici i ka drejtuar armën efektivit, çka ka bërë që ky i fundit të reagojë duke e qëlluar.

Rasha, është qëlluar nga polici dhe si pasojë që ka ndërruar jetë në spital. Për këtë ngjarje efektivi është arrestuar dhe në dëshminë e tij, ka thënë se ka dashur ta ndalojë të riun pasi ka thyer orën policiore e jo ta vrasë, por 25 vjeçari e ka kërcënuar dhe është larguar me vrap. Ai është nisur ta qëllojë në pjesën e poshtme të trupit, por kur ka gjuajtur herën e dytë nga errësira nuk e ka parë se ku e kapur plumbi.

Pas kqyrjes së vendit të ngjarjes dhe zonës përreth policia ka gjetur armën e zjarrit pistoletë që mbante i riu me një krehër me fishekë. Sipas burimeve arma i ka rënë Rashës gjatë ndjekjes, rreth 100 metër larg vendit ku është vrarë. Gazetari i Report Tv, Sokol Dema raporton se zona është e pajisur me kamera sigurie, madje i riu është vrarë pranë kamerave të një servisi makinash. Por sipas informacioneve të fundit kamerat e servisit kanë qenë të fikura dhe nuk kanë kapur asgjë. Edhe efektivi nuk ka pasur kamera trupi të instaluara. Po ashtu bëhet me dije se janë vetëm disa pamje të një biznesi në afërsi të Kupolës, që kanë kapur disa sekuenca të lëvizjes në vrapim e sipër, me shpejtësi të të riut. 

Sipas fqinjëve dhe familjarëve i riu kishte psaur probleme më parë por jo tani. Xhaxhai i 25 vjeçarit Hasan Rasha, ka deklaruar se Klodjani kishte dalë për të pirë një kafe. Sipas tij ai nuk ka pasur armë me vete në momentin që është vrarë, ndryshe nga versioni i policisë. Më tej ai shton se familjarët fillimisht janë lajmëruar se ka ndodhur aksident, më pas se është arrestuar, por në fund u  thanë se 25 vjeçari ishte vrarë. Sipas Xhaxhait 25 vjeçari pasi është kuruar me ilaçe për nerva dhe është shtruar, nuk ka shfaqur më probleme.

Njoftimi i policisë së Shtetit

Me datë 08.12.2020, rreth orës 01:45, sherbimet e Policisë gjatë patrullimit në rrugën "Dritan Hoxha", kanë konstatuar një shtetas i cili kryente veprime të dyshimta. Punonjësit e Policisë i kanë bërë thirrje të ndalonte por personi nuk i është bindur urdhërit të Policisë për të ndaluar. Edhe pas thirrjeve të vazhdueshme të bëra nga ana e Punonjësit të Policisë për të ndaluar përsëri nuk ka ndaluar dhe është larguar me vrap duke i drejtuar punonjësit të policisë një send të fortë në dukje armë zjarri.

I gjendur në këto kushte dhe në mungesë të ndriçimit të plotë punonjësi i policisë ka qëlluar me armë zjarri dhe për pasojë ka mbetur i plagosur shtetasi K.R., 25 vjeç i cili ka humbur jeten në spital.Menjeherë është ngritur Grupi i Posaçëm Hetimor i përbërë nga SHÇBA dhe Policia. Prokurori ndodhet në vendngjarje dhe po ndjek e monitoron të gjitha veprimet që po kryhen nga Sherbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në MB dhe nga Policia për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.Punonjësi i policisë shtetasi N.H., është shoqëruar në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të metejshme. Vijon puna intensive nga grupi hetimor për zbardhjen e dinamikës së ngjarjes.

Viktima Klodjan Rasha

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:34
Qëlloi për vdekje 25 vjeçarin në Tiranë, ndalohet polici

Ndalohet polici që vrau me armë Klodjan Rashën në orët e para të mëngjesit në Tiranë.

Efektivi i skuadres "Shqiponja" e qëlloi 25 vjeçarin për vdekje me 2 plumba. Ai akuzohet për "Vrasje në kushtet e kapërcimit të mbrojtjes së nevojshme".

Efektivi i policisë ka tre javë që ishte bërë pjese e sektorit "Shqiponja". Më parë ai ka shërbyer si polic patrulle në disa komisariate në Tiranë.

Ora 12:58
U vra nga polici në Tiranë, 25 vjeçari është djali i një ish-efektivi

Klodjan Rasha i riu që është qëlluar për vdekje me 2 plumba nga një polic, është djali i një ish-oficeri

Këtë e ka konfimruar xhaxhai i tij Hasan Rasha, në një prononcim për media.

"Klodi është një djalë ish-oficeri. Kam dëgjuar që thonë se ka pasur armë. Kjo është në mënyrë apsolute e pavërtetë. Ai ka qenë i sëmurë dhe është kuru me ilaçe për nerva dhe herë të tjera ka qenë edhe i shtruar për këtë punë. Gjatë ditës ka punuar me babain vet. Ma vonë është ndjerë i lodhur është shtrirë në krevat dhe ka dalë më pas me pi një kafe. Kur ka njoftu policia të vëllain se djali është arrestu nga policia", ka thënë ai.

Ora 12:30
25 vjeçari në Tiranë u qëllua pas shpine! Efektivi: S'doja ta vrisja, por ta qëlloja në pjesën e poshtme të trupit! E paralajmërova 'ndal policia'

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e Klodjan Rashës nga efektivi i policisë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta ka thënë se polici e ka qëlluar pas shpine të riun.

Duke iu referuar dëshmisë së policit, gazetari thotë se ai nuk ka dashur që ta vrasë, por ka dashur që ta qëllojë në pjesën e poshtme të trupit. Por kur e ka qëlluar herën e dytë nga errësira nuk e ka parë se ku e kapur plumbi.

"Kam dashur që ta qëlloj në pjeset e poshtme të trupit. Qëllova njëherë dhe pastaj  qëllova për të dytën herë dhe nga errësira nuk e kuptova se ku qëllova. Sdoja ta vrisja e kam paralajmëruar disa herë që të ndalet", është kjo një pjesë tejtër e dëshmisë së zbardhur.

Ora 11:17
Vrau 25 vjeçarin me 2 plumba, zbardhet dëshmia e policit: Më kërcënoi dhe iku me vrap! E ndoqa nga pas

Zbardhet deklarata e efektivit të policisë që ka vrarë me 2 plumba 25 vjeçarin Klodjan Rasha në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

Në dëshminë e tij efektivi ka thënë se ka dashur ta ndalojë të riun pasi ka thyer orën policiore duke dalë pas orës 22:00, por 25 vjeçari e ka kërcënuar dhe është larguar me vrap. Ndërsa polici e ka ndjekur nga pas.

Ora 10:53
Vrasja e 25-vjeçarit në Tiranë/ Kur polici mund të përdorë armën e zjarrit, çfarë parashikon ligji (VIDEO)

Cfarë parashikon ligji për përdorimin e armës nga policët? Neni 135 për Policinë e Shtetit saktësohen pikat kur polici mund të përdor armën e zjarrit. 
Neni 135 
1. Punonjësit e Policisë së Shtetit dhe subjektet e tjera mund ta përdorin armën e zjarrit të shërbimit, në ushtrim të detyrave të tyre dhe në përputhje me dispozitat e këtij ligji, vetëm atëherë kur është absolutisht e domosdoshme dhe vetëm si mjet i fundit për të parandaluar ose neutralizuar veprimet e dhunshme të rrezikshme të personit me rrezikshmëri të lartë për jetën dhe shëndetin e tij dhe personave të tretë, kur mjetet e tjera të përdorimit të forcës nuk kanë dhënë rezultat ose nuk arrijnë objektivat e ligjshëm të detyrave funksionale.
2. Shmangia e një rreziku nëpërmjet përdorimit të armëve të zjarrit nga subjektet që u njihet kjo e drejtë, bëhet për të mbrojtur jetën, shëndetin, të drejtat dhe interesat e tyre ose të një tjetri nga një sulm i padrejtë, i vërtetë dhe i çastit, me kusht që karakteri i mbrojtjes të jetë në proporcion me rrezikshmërinë e sulmit, si dhe kur u kërkohet për të përballuar një rrezik real dhe të çastit, që kërcënon atë ose një person tjetër apo pasurinë e tyre nga një dëmtim i rëndë, me kusht që të mos jetë i provokuar prej tij dhe dëmi i shkaktuar të mos jetë më i madh se dëmi i zmbrapsur.
Neni 58
Përgjegjësia e punonjësit të policisë Punonjësi i policisë që mban armë zjarri, përgjigjet për marrjen e masave që kanë të bëjnë me shmangien e:
a) dëmtimeve të armës, humbjes dhe përdorimit të saj nga persona të tjerë;
b) modifikimit të armës dhe të municioneve;
c) qitjeve aksidentale;
ç) demonstrimeve të panevojshme dhe kërcënuese.
Neni 59
Rregullat për mbajtjen dhe përdorimin e armës
1. Mbajtja e armës në situatat e punës, bën të detyrueshëm zbatimin e rregullave të mëposhtme:
a) pistoleta të mbahet në brez, në anën e djathtë ose të majtë sipas lehtësisë së përdorimit, e futur në këllëf, e siguruar që të mos dalë në mënyrë të pavullnetshme, pa fishekë në folenë e fishekut dhe në siguresë;
b) arma e gjatë e zjarrit dhe speciale mbahet gjithmonë në krah, sipas mënyrës së rekomanduar në instruktazh/manualin përkatës, pa fishekë në folenë e fishekut, në siguresë.
2. Në situatat e punës, kur punonjësi i policisë nuk është i veshur me uniformën e policisë, ai detyrohet të tregojë kujdes maksimal për shmangien e ekspozimit të armës individuale.
3. Punonjësit të policisë i ndalohet hyrja me armë zjarri në objekte kulti, në mjedise paraburgimi, në zyra e përfaqësi diplomatike, në zyrat e administratës së lartë shtetërore.
4. Përgjegjësitë për zbatimin e rregullave të mbajtjes dhe përdorimit të armëve të zjarrit klasifikohen:
a) përgjegjësi individuale, e cila nënkupton përgjegjësinë administrative individuale, në rastet kur punonjësi i policisë ka përdorur armën në kundërshtim me rregullat;
b) përgjegjësi e urdhërdhënësit, e cila nënkupton përgjegjësinë administrative të urdhërdhënësit, në rastet kur keqpërdoren apo kapërcehen kompetencat prej tij.

Ora 10:32
Vrasja e të riut në Tiranë nga polici/ Efektivët pa kamera trupi, të servisit pranë vendit të ngjarjes kanë qenë të fikura

1607420811_KLODJANRasha001.jpg

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se janë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë në zonën përreth ngjarjes, përfshirë edhe në servisin që gjendet pak metra larg vendit ku është ekzekutuar 25-vjeçari, Klodjan Rasha.

Kamerat e servisit kanë qenë të fikura dhe nuk kanë kapur asgjë. Po ashtu bëhet me dije se janë vetëm disa pamje të një biznesi në afërsi të Kupolës, e cila ka kapur disa sekuenca të lëvizjes në vrapim e sipër me shpejtësi të të riut.

Ndërkohë, efektivi i policisë që ka shtënë në drejtim të Rashës kishte dy javë që ishte transferuar në repartin "Shqiponja". Edhe efektivët "Shqiponja" nuk kanë patur kamera trupi të instaluara, thonë po ashtu burimet. Më parë ka shërbyer në Komisariatin nr. 5 në Kamëz. 

Ora 10:07
U vra me 2 plumba nga polici, i riu kishte probleme psikologjike! Në 2016 ka plagosur një person me kaçavidë

1607424184_1607415659KLODJANRASHA1.jpg

Klodjan Rasha i riu që është vrarë me 2 plumba nga polici në Tiranë, sipas fqinjëve dhe familjarëve kishte probleme psikologjike.

Në vitin 2016 kur është arrestuar për plagosje të lehtë me dashje, 25 vjeçari ka plagosur një person me kaçavidë, ndërsa burimet raportojnë se ka patur probleme depresioni që më herët.

Edhe familjarët, edhe banorë të zonës flasin për probleme psikologjike.

Ora 09:56
Pamje nga vendngjarja/ Gjak në tokë, 25 vjeçari në Tiranë u vra para kamerave të  një servisi

Këto janë pamjet nga vendi i ngjarjes ku u vra me 2 plumba 25 vjeçari Klodjan Rasha afër shtëpisë së tij në Tiranë.

Në servisin ku është vrarë i riu ka kamera sigurie të cilat mund të kenë filmuar gjithçka nëse kanë qenë funksionale.

Ora 09:56
Vrasja e të riut në Tiranë/ Ka pasur armë me vete, i ka rënë gjatë ndjekjes rreth 100 metër larg vendit të ngjarjes

1607418078_1607418041rasha.jpg

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja me 2 plumba e 25 vjeçarit Klodjan Rasha në Tiranë.

Burime shumë të besueshme më thonë se 25-vjeçari ka pasur me vete armë, armë e cila i ka rënë gjatë ndjekjes, rreth 100 metër larg vendit ku është vrarë.

Ora 09:39
Vrasja e të riut në Tiranë nga polici/ Xhaxhai: Është djalë ish-oficeri! Doli për të pirë kafe, s'kishte armë me vete! Ka qenë i sëmurë dhe është kuruar për nerva

Hasan Rasha, xhaxhai i Klodjan Rashës të riut i cili është qëlluar për vdekje me 2 plumba, një në shpatull dhe një në kokë, nga një efektiv në Tiranë, në lagjen ku banonte, ka deklaruar se nipi i tij kishte dalë për të pirë një kafe.

Sipas tij, i riu nuk ka pasur armë zjarri me vete në momentin që është vrarë, ndryshe nga versioni i policisë të cilët thanë se kanë sekuestruar armën e të 25 vjeçarit të cilët ia ka drejtuar policit. Më tej Hasan Rasha shton se familjarët fillimisht janë lajmëruar se ka ndodhur aksident, më pas u është thënë se është arrestuar, por në fund u thanë se 25 vjeçari ishte vrarë. Ndër të tjera në deklaratën e tij ai shton se 25 vjeçari është djali i një ish-oficeri dhe se më parë ka qenë i sëmurë, por sipas tij pasi është kuruar me ilaçe për nerva dhe është shtruar, nuk ka shfaqur më probleme.

Klodi është një djalë ish-oficeri. Kam dëgjuar që thonë se ka pasur armë. Kjo është në mënyrë apsolute e pavërtetë. Ai ka qenë i sëmurë dhe është kuru me ilaçe për nerva dhe herë të tjera ka qenë edhe i shtruar për këtë punë. Gjatë ditës ka punuar me babain vet. Ma vonë është ndjerë i lodhur është shtrirë në krevat dhe ka dalë më pas me pi një kafe. Kur ka njoftu policia të vëllain se djali është arrestu nga policia. Më vonë i kanë thënë se djali ka bë aksident me policinë më vonë i kanë thënë se ka vdek. Më gjatë nuk di unë. Kam pasur dy kokrra hurma dhe ka dalë me pi një kafe,  tani na kanë thënë se ai është o vdekur.

Mua më ka njoftu vëllai dhe kam ardhur këtu. Djali ka dalë me pi një kafe dhe ka pasur 2 kokrra hurma me vete. Ka dalë për të pirë një kafe, ka qenë i  sëmurë përpara, por gjatë ditës ka qenë duke punu. Çfarë armësh more zotëri. Babai i  vet ka qenë duke flet, ai ka shkuar se më kanë kapur djalin policia. As nuk dimë vetëm dimë se është në morg.
Edhe në emër të vëllait jemi të gjithë të nderuar që vini këtu për të na e zbardhur këtë punë dhe kërkojmë që kjo të zbardhet dei në funhd. djali nuk ka pasur apsolutisht që gje me vete. Besimin e kemi edhe nga ju edhe nga shteti. Këtu punë ta zbardhin deri në fund", tha ai.

I riu është qëlluar për vdekje pak metra larg shtëpisë. Ai nuk i është bindur urdhrit të policit për të ndaluar, dhe pasi është ndjekur që nga rruga "Don Bosko" ku është konstatuar duke lëvizur në shkelje të orës policore, i ka drejtuar armën efektivit, çka ka bërë që ky i fundit të reagojë duke e qëlluar.

Pasi u qëllua me 2 plumba, një në shpatull dhe një në kokë, 25 vjeçari ka ndërruar jetë në spital. Edhe vetë polici i cili pas ngjarjes është shoqëruar në komisariat në dëshminë e tij ka thënë se ka dashur ta ndalojë të riun pasi ka thyer orën policiore e jo ta vrasë, por 25 vjeçari e ka kërcënuar dhe është larguar me vrap. Kur e ka qëlluar nga errësira nuk e ka parë se ku e ka kapur plumbi pasi  thekson se ka dashur ta kapë në pjesën e poshtme të trupit.

Ndonëse xhaxhai thotë se 25 vjeçari nuk kishte armë me vete, policia pas kqyrjes së vendit të ngjarjes dhe zonës përreth ka njoftuar se ka gjetur armën e zjarrit që mbante i riu. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë me një krehër me fishekë. 

Sipas burimeve se 25-vjeçarit arma i ka rënë gjatë ndjekjes, rreth 100 metër larg vendit ku është vrarë. Zona është e pajisur me kamera sigurie, madje i riu është vrarë pranë kamerave të një servisi makinash. Por kamerat e servisit kanë qenë të fikura dhe nuk kanë kapur asgjë, sakaq edhe efektivët "Shqiponja" nuk kanë pasur kamera trupi të instaluara. Sipas fqinjëve i riu kishte probleme psikologjike. Ndërkaq 25 vjeçari rezulton të jetë një person me precedentë të mëparshëm penalë.

Ora 09:18
Vrasja e të riut afër shtëpisë nga polici/ Zona e pajisur me kamera sigurie

 

Gazetari i Report Tv, Sokol Dema raporton se zona është e pajisur me kamera sigurie, çka mund të sjellin edhe zbardhjen e plotë të ngjarjes ku efektivi qëlloi me dy plumba një në kokë dhe një në shpatull të riun Klodjan Rasha.

1607414825_KAMERA001.jpg

Ora 09:07
U vra nga polici me 2 plumba në Tiranë, i riu u ndoq për shkak të orës policore

I riu Klodjan Rasha i cili është vrarë me 2 plumba nga një polic në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë, është ndjekur që nga rruga "Don Bosko" ku është konstatuar, për shkak se kishte thyer orën policore që fillon në orën 22:00 sipas një urdhri të Komitetit Teknik.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:45 të mëngjesit.

Ora 08:55
Vrasja në Tiranë, i riu u qëllua nga polici me një plumb në shpatull dhe një në kokë

1607414370_5fcf2a04d2ad4klodianrasha.jpg

Dalin detaje të reja nga vrasja e 25 vjeçarit Klodjan Rasha në Tiranë në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen "Dritan Hoxha" në Tiranë.

Mësohet se i riu është qëlluar me një plumb në shpatull dhe një në kokë.

Ora 08:44
Vrasja e të riut në Tiranë nga polici, fqinja: S'ka sjellë asnjëherë shqetësime! Ishte i papunë

Fqinja e 25 vjeçarit Klodjan Rasha i cili u qëllua për vdekje në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen "Dritan Hoxha" në Tiranë  ka thënë për media se i riu nuk njihej si problematik në zonë.

Për të ajo ka thënë se nuk ka sjellë asnjëherë shqetësime dhe se ishte i papunë.

"Jo asgjë unë tani po e dëgjoj. Ka qenë shumë i mirë si njeri. Nuk ne di me ça është marrë ne e shikonim këtu jashtë dhe ka qenë djalë shumë i mirë. Ishte pa punë. Unë po bëj gati 25 vjet këtu. Djalë shumë i mirë për mua. E shikoja gjithmonë këtu jashtë që rrinte dhe nuk ngacmonte njeri. Nuk di gjë për arrestimet e yij më parë.Nga ai djalë skemi pasur shqetësime asnjëherë. Këtu rrija unë përballë e ke", tha ajo.

Ora 08:40
U vra nga polici, 25 vjeçari u qëllua pak metra larg shtëpisë së tij në Tiranë (Pamjet)

Kjo është lagjja e 25 vjeçarit Klodjan Rasha ku dhe u qëllua për vdekje nga polici gjatë orëve të para të mëngjesit në Tiranë.

I riu është qëlluar në lagjen e tij, në fillim të rrugicës ku ai banonte.

Ora 08:06
Del fotoja e të riut që u qëllua për vdekje nga polici në Tiranë

1607411261_1607410888KlodjanRasha001.jpg

Ky është i riu Klodjan Rasha i cili është qëlluar për vdekje nga një polic në orët e para të mëngjesit në Tiranë.

Ora 07:58
U qëllua për vdekje nga efektivi në Tiranë, policia: I riu ka patur armë! Në vendngjarje u sekuestrua pistoleta dhe krehër me fishekë

Dalin detaje të reja nga vrasja e 25 vjeçarit Klodjan Rasha, në orët e para të mëngjesit në Tiranë.

Policia konfirmon se 25 vjeçari ka patur me vete armë, e cila është gjetur pasi Rasha është qëlluar.

"Në vijim të veprimeve hetimore të kryera nga Grupi i Posaçëm Hetimor i përbërë nga SHÇBA dhe Policia nën drejtimin e Prokurorit gjatë kqyrjes së vendit të ngjarjes dhe zonës përreth u bë e mundur gjetja e armës së zjarrit që dyshohet se i përkiste shtetasit K.R, i cili nuk iu bind urdhërit të Punonjësit të Policisë për të ndaluar.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale armë e zjarrit pistoletë me një krehër me fishekë. Vijon puna intensive nga grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit për zbardhjen e plotë të dinamikës së ngjarjes.

Ora 07:41
U vra në Laprakë nga polici, 25 vjeçari më parë ishte dënuar për plagosje dhe pengmarrje

Klodjan Rasha 25 vjeçari, i ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në  rrugën "Dritan Hoxha" në Tiranë, rezulton të jetë një person me precedentë penalë.

I riu më parë është dënuar për plagosje të lehtë me dashje dhe për heqje të paligjshme të lirisë në vitin 2016.

 

Ora 07:30
U qëllua për vdekje nga polici në mesnatë në Tiranë, zbulohet emri i 25 vjeçarit

Klodjan Rasha është emri i 25 vjeçarit që është qëlluar për vdekje në orët e para të mëngjesit të sotëm në  rrugën "Dritan Hoxha".

I riu është qëlluar pasi nuk i është bindur urdhrit të policit për të ndaluar, kësisoj ai ka ndërruar jetë në spital.

r.k.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Free: 09/12/2020 13:22

  Njerzia nuk eshte GJOBE me dy kembe dhe Policia te jete ne sherbim te popullit dhe jo grup cunash dhe zhdukin prova.

  Përgjigju
 • Prind i kujdesshem: 09/12/2020 09:58

  Babai eshte ne gjume ne 2 nates,,dhe nuk e di se ku e ka djalin,,,si e ze gjumi kete prind nuk e kuptoj....mua nuk do me zinte gjumi....

  Përgjigju
 • Nona krimit: 09/12/2020 09:46

  FAMILJES te ketij hajvanit qe dilte per te pire kafe ne 2 te nates me arme ne brez ti hiqet e drejta e votimit per 10 vjet.....

  Përgjigju
 • Edmond: 09/12/2020 07:54

  Per mu kot i thon polic se nuk meret jeta tjetrit polici duhet te shkrehi armen kur ti pergjigjet me arm viktima pastaj duhet te qelloj ta provon njiher te vllai vet tja vrasin si do ti vij policia e shteti ton ka marre kot nuk edi se si ju duket vetja sdin as te komunikojn me qytetarin direkt me ofendime din nuk edi aka shtet tju boj te gjithve psikologun se per polica qe kena ne te gjith neper kafe i gjen ne orar te punes ka dhe polica qe nuk krahasone me keto qe sdin me fol jan shum komunikus sdi cfare tju them tjeter gjynaf ja nderprevi jeten ne mes tani shteti do mbroj shten cfare sdo nxjerin jo arm etj

  Përgjigju
 • Free: 08/12/2020 23:23

  Arma u gjet 100m larg ath ku e pa armen efektivi qe u ndje i kercenuar? Ai e ka goditur nga shum afer qe ne erresire e xuri ne koke po gjithsesi u mat per ne kembe. Plus ato kamerat gjithmon fikur kur duhet dhe ndezur kot per pune tjera. Sju vje turp polici shkerdhate.

  Përgjigju
 • Iris: 08/12/2020 23:13

  Nje tragjedi shqiptare e trishte per te dy palet.Nje djalosh me precedente kriminale dhe me probleme mendore.Si ka mundesi qe ky person mbante Akoma arme?! Une nuk I di rregullat aty,por ketu ku jetoj,personat me histori kriminale e psikologjike,nuk lejohen te mbajne arme.Familja vete, duhet te mos ia lejonte armen.Dicka tjeter qe nuk shkon ne kete histori,jane fjalet e xhaxhait qe ka dale te pije kafe ne 1:45 te mengjesit.Kush pi kafe ne ate ore ?!Vetem njerezit qe punojne turni I trete e pine atehere se u duhet te rine zgjuar.Ky djali ishte I papune,sado te kete ndihmuar babane dhe te jete lodhur,kur punon per vete nuk lodhesh kurre dhe nuk je kurre ne ate lloj presioni sa te duash kafe ne mes te nates dhe vec kesaj kur e di qe eshte shteterrethim,perse nuk e pi ate kafe ne shtepi,aq me teper si I papune nuk e ke luksin e frekuentimit te lokaleve?!Sa per policin ,me vjen keq qe nuk eshte permbajtur.Personi edhe pse I armatosur,po largohej me vrap,nuk duhej qelluar nga mbrapa,pasi nuk po bente rezistence ne ate moment.E shumta qe polici mund te bente ishte te qellonte ne ajer,duke e paralajmeruar dhe te therriste per ndihme patrrullen me te afert.Gjithashtu nje ligj duhet miratuar qe te ndershkoje rastet si ky servisi I makinave qe kamerat I fikin,nuk I vene ne pune,ose si kane fare.

  Përgjigju
  • Free: 09/12/2020 13:21

   Po ku jeton ti me zogu ku personat me precedente kontrollohen sa her dalin nga shtepia? Kamerat ne shqiperi nuk punojne sa here qe shteti shkel ligjin.

 • Bollino figlio di putana sporca: 08/12/2020 20:21

  Policia ndryshon provat ne vendngjarje dhe bollino questo figlio di putana ben zedhensin e policise o shkerdhate gazetar qe ke ardhe nga p **i sateme ketu , se pak shkerdhata si ty kemi ne ketu.

  Përgjigju
 • goni: 08/12/2020 19:17

  po sikur skishte arme pa mire!!!!! keshtu qe nderro titull se si ka drejtuar armen hic dhe verifikoi lajmet o Karlo se na hiqesh gazetar i vjeter. Ah se harrova thuaji dhe gruas te beje njevartikull ku godeg veprimin e policise......uuu lere se harrova ajo moralistja nuk ndiheg ne kesi rastesh ...te fala

  Përgjigju
 • Arber: 08/12/2020 18:55

  Kurr mos drejto armen ndaj efektit policor , do gjesh vdekjen para syve! pastaj politika mos te nderhyj ne punet e krimit qe i riu tentoj te vras policin ne detyre!!

  Përgjigju
  • fierak: 08/12/2020 19:58

   a u shofsh o cun ca ke qe ke kte mendje moterqir

 • ymeri: 08/12/2020 17:44

  KETA kontigjentet e krimit e kane per ves te mos i binden policise,,,e te bejne si te forte,,,por gjejne nje hundelesh dhe shkojne per lesh..pse del ne rruge ne oren 12 te nates pa asnje arsye dhe i armatosur...//// ne amerike per te njejtin veprim vritesh ne vend dhe polici gradohet....///

  Përgjigju
 • alfons: 08/12/2020 17:04

  e arrestut policin o mjerane po punoni vete tani se nuk ka polic qe don te punoje me ju e dekurajuat policine

  Përgjigju
 • AltinTop: 08/12/2020 16:37

  Vritet polici i FNSH nuk hy kush ne burg...vritet nga polici nje me arme ne dore...hy ne burg Polici...

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:33

   Bukur e ke thene !!!!!!

 • Trump: 08/12/2020 16:16

  O polic, ta puthsha ate doren o vlla! Hero je per mu!

  Përgjigju
  • Adi: 08/12/2020 16:46

   Edhe per mu hero je se qerove nje hale gjith lapraka e dinte sa alabak ishte

 • Mirditor: 08/12/2020 15:58

  Sa shqiptari vritet nga policia në itali ni zot e din

  Përgjigju
 • Eri: 08/12/2020 15:54

  Un e km provu vete thiken nkembe per i portofol se nuk po ja jepja dhe shikoja ku osh policia prdj kte cunin se njoh as ate policin per mendimin tim kto qe kan arme dhe thika brez jan pak te cmendur tgjith se i mencuri nuk te kerceno as me thik as me arme ne kete histori ishalla zbardhet e verteta

  Përgjigju
 • Ema: 08/12/2020 15:39

  Kur vret polocin ska ndodh gje e vrau per shkak detyre e nzerrin me kartel e pas tre mujesh e gjen jasht prap nga gjykatat tona te korruptuara . Kur te vret policia je i pa fajshem kishte dal me pi kafe ne dy te nates apo me bo ndonje pisllik e pastaj kerkojm qetesi nga policia e shteti e fain e ka edvini e lleshi hajde gjeje me ne o popull ku kemi arritur.

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:34

   E vertet!!!

 • Vk komplet: 08/12/2020 15:25

  Ne jena popull interesant. Po e zejme qe ky tipi ka pas arme dhe i ka hy nshpi nai robi me e grabit. Sa tipa si ky ka qe vjedhin apo grabisin??!! Dhe pastaj njerzit dalin e ankohen ku o policia, pse ska patrulla anej knej. Mire me ja ka bo se ropqim ishte ky qe vdiq, e njef gjithe lapraka ca halabaku ka qene, po kur vdes robi tgjithe e bojne burr tmire.

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:34

   Fjale me vend!!!

 • Qytetari: 08/12/2020 15:13

  Kjo eshte policia qe deshem. Del nje kriminel e vret cunin e ri kot. Turp ti vije. Me e pakta qe mund te beje sot, ministri Lleshaj te jape doreheqjen.

  Përgjigju
  • Free: 08/12/2020 16:07

   O luli qe ke cu nga gjumi bre

  • Mirditor: 08/12/2020 15:54

   Ti po ban propagande politik me ngjarjen

 • Çudia e rradhës: 08/12/2020 14:54

  Kjo ngjan si vrasje nga polici, duhet të hetohet ! Gjithsesi kjo ngjarje tregon se pas kesaj qitje perfekte në kokë, do këtë edhe një qitje pas 2/3 viteve. Dyshoj ketij polici ti dërgohet një formular nga SPAK se nuk duket shumë i kulluar! Mos harroni se nuk është aspak e veshtire me vra, keshtu vriste edhe tjetri para disa vitesh pra lum populli për politikën dhe shtetin që ka, para disa ditësh u vra një polic sot polici vret neser kushedi çfarë ndodh del ndonje ministër me bazuka qytetit, as hapje negociatash asgje nuk meritojmë vetëm një hapje te depove te armëve që ti kemi për të vrarë njeri tjetrin ! Kete pune e kemi qarëe vite ! Për personat pas ores 01:00 eshte masa e gjobês jo plumb kokës , kjo as në Kine nuk ndodh, e kishte gjet polici dhe ka kish vendos gjoben ( e cila do të falej në 2021) kurse kjo që ka berë polici eshte gjobe e pakthyeshme pra polici eshte një zot që vendos për jetën tone ! Ngushëllime familjes !

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:36

   Kur te ka ardh ora, te ka ardh ora. I ndjeri eshte perkulur kur eshe gjuajtur se ka kujtu sikur po e gjuanin nga lart po e zuri posht aty ku u perkul duke ikur!!!!!

 • TTT: 08/12/2020 14:48

  90% e shqipfolesve po ti shohesh ne rruge lozin rolin e cubit. Kafshe popull, duhet me dale patjeter me pistolete e makine te shtrenjte rrugeve e te hapesh menderesh. Pastaj i sheh ne karburant kur i hedhin makines 200 leke benzine. Vl qe nuk u bete njehere njerez o katundare pisa dhe pastaj e ka fajin policia

  Përgjigju
  • Gg: 08/12/2020 17:05

   E bukur plako

 • Bobi: 08/12/2020 14:28

  Shfaros nje fekale nga kjo bote dhe perfundon i arrestuar se bere detyren. Vjedh floririn e je kryehajdut, behesh president. U q.... ropt o bq... qe beni ligjet si tju doje k.... Ato motrat ku ti keni o politikan

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:37

   @ Robi.... kot lodhesh, nuk fut dot ne nje thes Meten dhe Ramen. Eshte njesoj si me thone ti dhe majmuni jeni nje specie!!!!!

  • ahahhahhahaha: 08/12/2020 20:01

   fiks robo hahaha ben plazh cullak e pa brek

  • Robi: 08/12/2020 17:10

   ......bën plazh cullak, pa brekë dhe të bëjnë kryebashkiak. Pastaj ndërton geton e quajtur “komuna e parisit” dhe të bëjnë kryeministër. E mbush Shqipërinë me ashash dhe të ribëjnë kryeminister

 • Vicidoli: 08/12/2020 14:24

  I riu u vra me urdher te Edvinit te cohemi te shporrim Edvin Mafine qe vret cdo dite nga dy tre shqiptare

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:39

   Aty u vra nje cun i ri polic para dy ditesh e s'tu ca hunda ta permendesh, apo s'e kishe mik si kete te kafes se ores 2 te nates!!!!!!

  • Mirditor: 08/12/2020 15:55

   Je hut, nuk kupton i trash

 • Shqip: 08/12/2020 14:11

  Pse nuk perban me lajm kjo histori. Ne historikisht njeri tjetrin kemi vrare. Gjeja qe dijme te bejme me mire.

  Përgjigju
 • korcari: 08/12/2020 14:05

  ca eshte kjo ne 1 e 30 te pije kafe edhe me pistolete ne brez tjetri pse s eshte ndalur se s te vret policia kot sna la ndodhur ndonjehere tr na ndalojne per qejf.dalin maloket e sales edhe japin mendime ketu juve duher tju mbyllin ne shpella bashke me kanunin se jene njerez te eger

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:41

   or keca demokracie!!! Malesoret (jo maloket) jane dhe mbeten te respektuar!!!!!!

  • JamKushJam: 08/12/2020 21:39

   @ Korcari... thene pak dhe sakte!!!!!

  • korcari: 08/12/2020 17:39

   ti korcareve merr nje brisk dhe na hiq nne tegel lart poshte si te deshirosh.po ka me te trashe se juve nuk gjen ne rruzull tokesor.uroni sali vicidol qe ju solli tirane se do kishit ngelur neper shpella

  • Toni: 08/12/2020 15:48

   E kush flet ti je nga p•••• mizes per vete ma malok se karqaret Si gje ne bote jo me ne shqipri

 • A ke ken nej here ne zall te kirit.: 08/12/2020 13:44

  Po mire more komentues kush pergjigjet nga ju qe perse policia jone dridhet nga te fortet me makina te shtrenjta.Asnje nga ju nuk asht i sigurte qe viktima ka pas arme me vete as po as jo se nuk keni ken prezent,vetem ja futni kot,pytja tjeter perse polici qe pa vrasjen e Santosit nuk ju gjujti vrasesve 2 m larg.Karantina e Covidit nuk asht shpik me vra njerez por si mase mbrojtese per virusin.

  Përgjigju
  • A ke nigju si knon bretkoca...: 08/12/2020 14:23

   .....në Elbasan i shtypi policët. Si pula duke kakaritur u shpërndanë

 • xXx: 08/12/2020 13:24

  O polic legen qe e ke vrare me 2 plumba nje ne shpine dhe nje ne koke dhe pistoleta ka qene 100 m larg.Kjo eshte vrasje me paramendim...

  Përgjigju
  • Ti dashnori: 08/12/2020 15:48

   Ty mduket ta paska q. motren qe po e shan

  • Dashnori Mones: 08/12/2020 14:29

   Mir ja boni. Robqim ka qen ky legeni.

 • Xyxh: 08/12/2020 13:18

  Perderisa viktima Ka tentuar te largohet do te thote qe ishte me kurriz nga pollici. Perse e qelloi polici? E dyta; ishte erresire por e Ka kapur plumbi ne koke e ne shpatull. E treta; Ky polici c'kerkonte vetem ne ate ore?

  Përgjigju
 • roni: 08/12/2020 13:04

  E mira ish ta kapnin apo ta plagosnin por nuk ndodhi, ky xhaxhai i tij qenka i cmendur qe thote ne oren 1,30 te nates me pistolete ne brez ka dale me pi kafe, Mos harroni qe keto 30 vite jane vrare mbi 250 efektiv policie gje qe nuk ka ndodh ne asnje vend demokratik ne bote. Edhe keta qe jane vrare bij nenash kane qene prandaj arsyetoni o shpellare qe rrini duke share.

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:42

   po pra s'kishte pistolet po dy hurma, sic i tha xhaxhai... mblidhni trute se s'beson njeri qe kishte dal per shetitje ne 2 te nates, kur ka karantine!!!!!!

  • Eri: 08/12/2020 13:24

   Ku e pe pistoleten ti more laro partish.i do k*ri te dali ne 1 _2 apo 3 te nates si mund te vritet njeriu kaq kollaj

 • polici: 08/12/2020 12:42

  para 2 ditesh nje tyryfycke beri aksident se i preu rrugen benzit e i vdiq kunata se ishte dhe pa rrip:fajin e ka benzi sot ky djali ne oren 1 e 45 te nates me gjith lokalelet mbyll e ndoshta i ka drejtuar pistoleten policit;polici reagon e qellon drejt atij dhe e vret:fajin e ka polici ore po ta mar vesh un ne Shqiperi ka ndonjehere faj ai qe gabon apo vetem tifoza politike e futja kot se nuk kemi me cte meremi dua ta di po sikur i ndjeri te ishte futur ne shtepine e ndonjerit per te vjedh apo me keq akoma cfar do thonit ju gjitholloget e tastieres?ku eshte policija?pse nuk e ruanin se esht i skeduar per plagosje me para mendim dhe esht i denuar dhe per peng marje shkoni mor njerez debila e hani ndnje tas fasule se me kete llogjike e mentalitet qe keni nuk behet ai vend ku fajtori nuk ka asnjehere faj

  Përgjigju
  • Tirona: 08/12/2020 14:57

   Nje komentues ben pyetjen , cdonte polici vetem ne ate ore? Ja kthej une pergjigjen: Po te mos ishte polici ne ate ore, ky qe u bo i ndjere, i armatosur dhe ne mes te nates mund te kishte nje plan per te mare jete njerezish. Para pak dites nje punonjes i policise ne mes te nates u ekzekutua nga dy persona te armatosur. Ata polica qe kane ate zone ku u krye antetati ndaj shokut te tyre nuk kane qene ne krye te detyres se po te kishin qene ne patrullim ate nate do ti kishin pikasur keto persona qe kishin thyer oren policore dhe sot i ndjeri polic do te ishte ne jete, keta polica duhet te arestohen dhe te meren ne pyetje , ndersa polici qe mori jeten e nje personi sot ka kryer detyren e tij . Sapo mora vesh kete lajm mendova shyqyr qe policia jone po vepron ashtu sic veprojne policia ne SHB apo ne BE aty ku ne kerkojme te hyjme.Organet kopetente duhet ta zbardhin ngjarjen. Ngushellime familjes.

 • Kuqo: 08/12/2020 12:39

  Narkoshtet

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 22:13

   @ Mami Kuqos ...hahahahahahahhahahahahahaha .. i modh je. Te ruajt Zoti!!!

  • Mami Kuqos: 08/12/2020 14:35

   Bravo te keqen mami. Mbaji ison babait tend biologjik nga Viçidolli. Si halloj ato momente kur ma fuste te mullari, e doli ti dobicka mamit

 • Rudenci: 08/12/2020 12:07

  Sidoqofte ngushellime familjes. Ne oren 01:45 pas mesnate edhe ne situate normale ne cdo vend te botes policia ka per detyre te ndaloje kedo, jo me ne orar shtetrrethimi. Xhaxhai i te ndjerit me mire mos tkishte fol fare, sesa tfliste karlliqe, "doli per kafe, skishte arme kishte hurma"!!!! Arma nga hurmat dallohet mjaft qarte, mund te gabosh nese ke nje cader te vogel dhe je ne dyshim. I ftoj "ekspertet kafexhinj komentues" te konsultojne youtube per ato qe nuk jetojne ne europe dhe te shikojne se si vepron policia ne kto raste. Orari, ikja me vrap, mosbindja per te ndaluar dhe drejtimi i armes efektivit te policise ne cdo vend europian, ne baze te ksaj kronologjie te dergon ne morg, gjithkund.

  Përgjigju
  • Rasmiu: 08/12/2020 17:47

   Mir rrac pederastash mir ... nga tastiera e di un qe bohet i forti por ne jeten reale kerkoni falje si minjt .

  • O rasmi: 08/12/2020 15:30

   Po meqe jom ekspert ti po e shpjegoja per injorante si puna jote meqe je popull dele. Ku shkon ne 2 pa cerek te notes ky me arme me vete?? Ka qene rrugve, ska pse mos me nalu po tjetwe nrregull, po nuk ka qene nrregull se ka qene kontigjent kriminal. Po ske faj ti kur stvje nai halabak si puna ktit me te hy nshpi ene me tshkerdhy ene grune ene mer policine pastaj ntelefon varikars

  • Rasmiu: 08/12/2020 12:45

   Ba ba ba ca eksperti qeke ti pervete nc nc nc ... te shohim youtubin ? Do Zoti spuno me nai digaster policesk se pastaj qekemi rehat nga profesionalizmi ...

  • Fredi: 08/12/2020 12:33

   Po he mo bandil se na ndricove. Te vret policia ne Evrope thua ti. Mire mo mire nje fjale goje eshte "te vret, te vrasi, ti bjere". Eshte jete njeriu mor zoteri. Kjo eshte detyra nr.1 e cdo policie ne bote, te mbroje jeten. Qe ne rastin konkret polici ka kryer vrasje, kjo nuk diskutohet. Por qe te perpiqen e mbulojne ngjarjen kjo eshte akoma me e rende. Polici thote "me kercenoi dhe ja futi vrapit". Si qenka kjo pune, edhe te kercenon, me arme thuhet, edhe ja fut vrapit. Sikur nuk shkon. Vrapit ia i kercenuari e jo kercenuesi. Si sju vjen turp me keto mend qe keni xhanem. Ndodh edhe ne Evrope posi. Por e djegin Parisin dhe Londren dhe Athinen njerzia me protesta.

  • Rika: 08/12/2020 12:14

   Po shko me ari gjej shoket.Sdi per ca po flet

 • Delinquenti: 08/12/2020 12:03

  Gjynof I shkreti po' shkote me pi nji kafe vetem nji kafe asnji gjo tjeter vetem nji kafe do pite NE 1 E 30 TE NOTES DO TE PITE KAFE KY KAFENET MYLL ME LIGJ NJERZIT MYLL ME LIGJ PO KY NE MES TE NOTES APO KISHTE DAL ME KONTROLLU POLICINE SE PO PUNON APO JO, nje batute e Luftar Paja ku thote PO AI QE I VODHI LOPEN NUK KISHTE FAJ. Me gjith ate ngushellime familjes dhe te behen te forte per dhimbjen POR........

  Përgjigju
 • Adi: 08/12/2020 11:56

  O kafsha shko provoje e mos i ndalo policit ne bot e ta shohesh te semes te vret apo jo dhe gabim i madh qe nxirrni inicialet e policit

  Përgjigju
  • Toni: 08/12/2020 15:00

   Po ku te vret polici ne Europe po nuk e qellove i pari, mor palle?? Ndjekjet me makina i ke degjuar ndonjhere? Kot i ndjekin keta, ti fusin ndonje plumb e amen!

 • Xha temja: 08/12/2020 11:55

  Popull qe sju gjendet karar ju jeni. njeher thoni ska polici pastaj thoni jo po nuk ben keshtu policia. Ikni ore mjeraner punoni e ulni koken shikoni punen tuaj familjen tuaj se sdini cfar flisni e keni koken bosh si kungull i pa pjekur e jepni dhe mend

  Përgjigju
  • Une: 08/12/2020 12:52

   I ka kap keq debilelleku politik. Ne shqiperine tone edhe te shkosh ne hale eshte veprim politik.

 • Tiku: 08/12/2020 11:52

  Po ca flisni keshtu ore te mbaruar ai kercenon policin i iken i drejton armen dhe polici duhet ti thote faleminderit? Ne sju rafte ne kurriz tju zer rrugen ndonje kriminel ordiner nga keto te rrugve e tju fusi ndonje thike a ndonje plumb e ta shikoni si do filloni si legena pastaj ku esht policia ku esht policia ytttt legena

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:50

   @ Biku.. Mona ti je, me teorite konspirative? Apo Lulushka?? Apo Sala se ai oshte njish per "vetine kalimtare" te mendimit. PSH: Hashashi eshte ne Shqiperi, dhe Policia eshte ne Shqiperi, atehere Policia ka hashash.... hahahahahahahahaha

  • Biku: 08/12/2020 13:18

   U be 30 vjet me ate muhabet o shok.8 nga te ktij qe kish premtuar detin dhe malet.I bje qe te zhduken edhe nja dy breza qe te mbarohet pune.

  • Riku: 08/12/2020 12:38

   E di shum mir riku biku, po mos kujto se do shpetojn ata qe jan perzi me kriminelet, te gjith ne byth e kan.

  • Biku: 08/12/2020 12:16

   Policia me kriminelet shet hashash e ndan leket.Ky ishte pendthym dhe e vran

 • Kiko: 08/12/2020 11:51

  Kot shajme Grekun e Serbin se ne jemi rraca me e felliqur ne rruzullin tokesor. Popull dele. Edhe delet kane me shume zemer. Jemi per te ardh keq qe lejojme kto ndryresira te na trajtojne keshtu. Bjeri i forte te ligut. Historikisht shqiptari. Turp

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:54

   @Kiko edhe te antaret e farefisit familjar tend ke ca qe jane qe mos qofshin, po kjo s'te ben ty si ata. Prandaj, mik i dashur nuk mund te fusesh gjith shqiptaret ne nje thes se ka nje pakice te vogel qe duhet te mesohet me ligje/rregulla si BE dhe USA!!!! Shqiptar nuk te ben vendi ku lind, po veprimet qe ben ndaj vendit tend!!!!!

 • xxx: 08/12/2020 11:50

  Pse kishte dale viktima ne oren 1.45 me pistolete dhe nuk I ndalon policise

  Përgjigju
 • Redi: 08/12/2020 11:43

  Nuk eshte pergjegjesi vetem e policit jo. Por e mentalitetit te keq te kryeministrit. Me keto abuzime te skajshme te lirise se levizjes. Me "ore policore". Ca justifikimi, e qellova se ishte ne shkelje te "ores policore". Skandal.

  Përgjigju
 • bambam: 08/12/2020 11:38

  edhe kaubojsat amerikane sgjuajne ne koke asnjehere ndersa ky lopcari paska dit mire me ja leshu plumbin kokes ktij qe iku.Ska plagosje kshu apo qitje npjese jo vitale?Po te donte ta vriste policin ai sja kish drejtuar armen po ja kish shkrepur ne balle.Si gjithmone fjala policit kunder asaj te te vdekurit ne keto raste dhe dihet perfundimi kush fiton.

  Përgjigju
  • Maratonaku: 08/12/2020 12:02

   Eshtë lodhur lopici duke e ndjekur dhe ja ka lëshuar. Pse nuk i shqetësojnë çunat e Milit që shesin bar në çdo orë në anë të rrugës? Shkoni i ndaloni por sta përtojnë ata. Nuk ikin me vrap

 • Shqip: 08/12/2020 11:35

  Gjyna i madh 25 vjec djal.

  Përgjigju
 • Lleshi=lesh: 08/12/2020 11:28

  Po si mund te jesh kaq i mbaruar o llesh. Per ty nuk e rruan as polici me kot ne shqiperi jo me ard veliu qe nuk te pjerdh fare. Po te kesh pak moral e surrat jep doreheqjne se rama me ty tall bythen dite e nate. Sje i zoti per asgje. Nuk e imagjinon dot sa xhepista jane kto shqiponjat. Te zene ne rruge dhe o te marrin 1000 lekshin ose te shoqerojne kot. Po ti rri ti bej sehir si buf. Shume i mbaruar qenke o llesh

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:56

   Sa te jap doreheqjen, Lulushka per 4 Janarin dhe UCK, Sala per 97-en dhe Gerdecin, Meta per florin de 7%in , direkt do e bej dhe Rama dhe Lleshaj!!!!

  • MIRDITOR: 08/12/2020 17:30

   NJERZIT E DREJT NUK DO KUSH.

 • Timi: 08/12/2020 11:27

  Republike bananesh

  Përgjigju
 • Shkodra: 08/12/2020 11:25

  Turpi Zotit. Zoti ju vrafte o kriminela. Po pse nuk ndaloni makinat luksoze e ata qe jane te armatosur. Pse merreni me ne popullin o plera. Ka ardh koha o me ik nga ky vend ose me dal me u vra ne shesh e me e hedh poshte ket diktator.

  Përgjigju
 • Rilindasi: 08/12/2020 11:23

  Kjo eshte policia me e pa afte qe ka Europa. Merren vetem me ne hallexhinjte se me ato me blinda nuk e kruajne. Me ne popullin merren. Turp Edi Rama per kto majmuna police qe ke vendos me ne krye Leshin. Po i bini vetem atyre qe jane te dobet. Ne popullit na mbysni me Gjoba. Na dhunoni. Tashi keni filluar edhe te na vrisni. Bravo. 1 ore e me pare te ikim nga ky vend i mallkuar. Ta gezojne shqiperkne kto maskarenj qe nuk jane tjeter.

  Përgjigju
  • Rilindasi: 08/12/2020 11:47

   O Filan! Do e shohesh qe nuk ka patur arme. Do dali e verteta. Te kishte pasur arme nuk do e kish qelluar aj zhelan polici. Me sa Duket ke kap noj pun ne shtet e po i del zot ktyre horave. Kermill i edi rames.

  • Filani: 08/12/2020 11:34

   ore ti qe ke rilindur per te disaten here...meqe do te ikesh nga shqiperia,ne ato vende qe do shkosh provoje njehere ti nxjerresh armen policise edhe ta premtoj une qe do shkosh perseri aty nga ke lindur.

 • Bikja: 08/12/2020 11:21

  Policia e hardi veliut, shqiponjat super te koruptuar.Specialiteti i policis te bej biografin ebhallexhinjve qe reh e vret

  Përgjigju
 • Altin: 08/12/2020 10:47

  Policia vret kete hallexhiun e laprakes, se ai ne albasan doli ne kamera qe i shtypte me makine e policet mbeten si hunj skishin ca benin. Aty ku eshte per te treguar forcen dhe ligjin nuk ua mban, e tregojne duke e tepruar te ky fakiri i laprakes qe u iken me vrap rrugicave me balte, ketu po ketu gjuan policia edhe kot. O lleshi kontrollo ardi veliun se te degjeneroi fare ose jep doreheqjen nqse ske force. Forcat shqiponja jane policet me te korruptuar mbledhin 10 mije lekshat neper tirane turp!

  Përgjigju
 • Shqiperia: 08/12/2020 10:33

  Keta qelbesira qe dhe emrin stadiumit qe slan me hje pa vjedh fillojn vrasin dhe njerez rrigve se shkeli karantienen po lleahi tek opinioni i kisbte ren numri i vrasjeve po ka ren rrot k normal gjith shqiperia ka ngel ne spanje pastaj karantina dhe ata qe e kan pas per te ardh nuk kan ardh se kan pas frik mos ngecin shqiperi kjo eshte llogaritja rrot k

  Përgjigju
 • FATMIRI: 08/12/2020 10:16

  KA DAL PER TE PIR KAFE THOT XHAXHAI VET NE OREN 10/30 PSE THOT QE KA DAL PER TE VJEDHUR DHE ME KEQ AKOMA ME PISTOLETEN NE BREZ DUKE JA DREJTUAR POLICIT DHE AKUZOJN POLICINE

  Përgjigju
 • Shaban: 08/12/2020 09:57

  Pushka top policit. Nje hale me pak rrugeve.

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 21:58

   Kur i vjen ora, i vjen ora, prandaj thote i madhi Zot, ji i drejt e bej mire!!! Polici kreu detyren, po dhe ky i ndjeri, s'duhej te ishte perkulur se do e kishte kapur pak mbi mendere, ose ne ije!!!

 • Erik: 08/12/2020 09:54

  Kamerat do zbardhin dinamiken, keshtu qe nuk dua te flas kot paraprakisht. Nje gje eshte e sigurte, ne oren 2 pa çerek te nates askush nuk del kot pa "pune" apo per kafe sic tregon xhaxhai. E meritonte a jo plumbin do e tregojne hetimet. Nese ka drejtuar armen policit, e ka merituar kunderpergjigjen.

  Përgjigju
 • Juiu: 08/12/2020 09:50

  Komentuesa komunista. Rrace e poshter po te ishte koha berishes do shanit policine taniqe eshte koha ed*arit shani viktimen. Mos gjetshi derman as ju funderrina komuniste.

  Përgjigju
 • LORA: 08/12/2020 09:40

  Nje qytetar normal i bindet policise,sepse ne rruge policia eshte ligji. Ai qe drejton armen mbi policin eshte kriminel. Polici ka zbatuar ligjin.

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 22:00

   @ Biku , e ka gjuajtur ulet, po i ndjeri eshte perkulur (se e ka zakon kur e kan gjuajtur me pare) dhe ne vend qe te kishte noi plumb ne mendere e zuri ne koke. S'thone kot kur te vjen ora, te vjen ora!!!!

  • Biku: 08/12/2020 11:34

   Nje polic normal nuk vret nje qytetar me plumb ne koke se nuk u bind.

 • Bes: 08/12/2020 09:31

  Policia shtetit ka shpenzuar miliona euro per kamerat e trupit qe duhet te mbaj nje polic gjat patrullimit pse nuk nxjerin pamjet skan pse pershkruajn jo me drita jo pa drita jo kishte nje kshu apo ashtu . Te publikojn pamjet justifikim i plot ska nevoj per pralla si qysh tek.

  Përgjigju
 • Cubi: 08/12/2020 09:25

  Policia nuk i ka lodra armet dhe nuk mund ti besh pordhe nje polici se dihet fundi. Kudo ne europe e njejta gje ndodh

  Përgjigju
  • Per ty redi: 08/12/2020 12:12

   Dil e protesto per te dy po ke *ythe se i kam *ir *opt edi rames e ilir metes po mos komento si skuth ketu po dil se vi dhe une pas teje ti shporrim te gjith. Po ske *ythe ik mos me caj *arin ketu berr berr

  • Redi: 08/12/2020 11:45

   Ty "Ziver" te qafte e komentoje Rama. Qe pasi e peshtyu Meten mire e mire, i futi nje te lepire si akullore per tu bere me ne fund kryeminister.

  • Librazhdi: 08/12/2020 10:43

   Elbason ai nuk i drejtoj armen policit e para, e dyta ata jan ne kerkim se jan mcef si minj

  • Elbasanlliu: 08/12/2020 10:35

   Po kur i morri perpara me makin ai ne elbasan ku i kishte armet policia

  • Ziver veizi: 08/12/2020 10:32

   Po mua qe me vran me duar ne xhepa kush ma qan hallin? Ne bulevard isha per te protesuar per bllokun e ilir metes. Per ju qe ju kan vjedhur e beni si europian dola te protestoja por su ktheva me ne shtepine time. Pse nuk qani e komentoni per mua?

  • Leo: 08/12/2020 10:02

   Ti Cubi mos fol kot se ka vdek nje 26 vjecar dhe eshte fjali apo vllai i dikujt. Ne jetojme ne Europ por kjo nuk ndoll kurre mos jep mend kot. Sa njerezit i ikin policise me vrap ti vrasesh do te ishin mbushe varrezat shqiptare plot. Askysh nuk e ka denue me vd

  • Sa bukur: 08/12/2020 09:49

   Policia ka rregullore ka qindra udhezime per perdorimi armes...cfare flet po kjo polici mbjell hashash e ben trafik sheshit e rri me kriminelet nga mengjesi me darke. Lere europen sja ke idene cfare eshte europa. Rri ne gucken tende se mire je edhe nja 10 breza.

 • Fshati: 08/12/2020 09:13

  çfare bente polici i vetem ne kete rruge? çfare krimi po kryente djali qe duhej patjeter te ndalohej? Fatekeqesisht duket vrasje e qellimshme nga polici.

  Përgjigju
 • Rimi: 08/12/2020 09:07

  Se mos qani pasaj kur vëllezërit e djalit i dalin ne shteg policit qe i vrau vllane

  Përgjigju
 • Leda: 08/12/2020 09:06

  Policit i lumt dora,per te till polic ka nevoj ky vend.Fal tij sot kemi nje mut me pak

  Përgjigju
  • Torollake: 08/12/2020 09:51

   Mutin mere paketoje e mbaje tek koka e krevatit. Me kete stan qe ka ky vend edhe shume breza me kete bulmet do rriten. Ti qenke me teper se kokebosh

 • Drini: 08/12/2020 09:05

  Bravo policia!

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 22:03

   @ Buna, se vrapon ti kur te ndalon policia, s'do te thote qe e bejne te gjithe!!!!!

  • Buna: 08/12/2020 11:52

   Shpresoj ta plasin dhe ty kokes ndonje e pastaj thuaj bravo

 • Rika: 08/12/2020 09:00

  Jemi popull qe duam evnverin me shok ne.ja vem gajin enverit po populli oa dash te spiunoj vllan e ta internoj jo enveri.Ja bet gjyqin ktij ju e enxoret fajtor.Y race e keqe.Mos i ndodhte femijve tuaji

  Përgjigju
 • Ajo: 08/12/2020 08:58

  Mendoj qe policit i ka dale situata jashte kontrollit. Thyerja e karantines perben kundravajtje administrative dhe jo penale qe djali te jete ndjere i kercenuar per t'i drejtuar armen. Ngushellime familjes, teper i ri. Duhet te kete patjeter doreheqje nga rradhet e Ministrise se Brendshme. Ne nje vend tjeter do kishin plasur protestat.

  Përgjigju
 • anna: 08/12/2020 08:55

  Nata eshte gjithmone e huaja mor i ndjeri djale ,besoj 100 here duhet ta kete thane nena e shkrete kete fjale .

  Përgjigju
 • Emigranti: 08/12/2020 08:47

  Bravo kshu duhet vetem duke i zhdukur kto kriminel mund te gjejm qetsi se ndryshe deno ca muaj paguj ca lek dhe prap rrugve si "gangstjera" vritini te gjth

  Përgjigju
 • pra: 08/12/2020 08:45

  tani situata peerfundon te kush e beri pula vezen apo veza pulen megjithate ne llogjike normale polici mund te kete perparesi

  Përgjigju
  • Normale: 08/12/2020 09:25

   Ishalla

 • Laert: 08/12/2020 08:43

  Ça lajmi jepni dhe ju, fqinja thote qe ishte djale i mire... Fqinja e di qe ishte arrestuar per pengmarrje dhe plagosje? Gazetari leshi. Policit i lumte dore. Keshtu te fillojne te bejne te gjithe dhe te shihni se si binden pastaj.

  Përgjigju
  • Fadili: 08/12/2020 09:58

   Doni ket qit ndonj pare te gjyshes, prandaj thot per kamorren ish djal i mir.

 • Drejtesi: 08/12/2020 08:35

  Meqofse djali ka shkrepur armen ndaj policit ka marr denimin e merituar..meqofse djali nuk ka qelluar me arme ndaj policit ?te arrestohet polici eka kryer vrasjen per egon e tij dhe per paaftesi prefesionale dhe te denohet si kriminel se kemi te bejm me nje vrasje per arsye personale..

  Përgjigju
  • Per tironsin ene lonin: 08/12/2020 10:17

   Cuna a e lexut apo hajt ti pervishemi ropve kot. Arma esht gjetur 100 m larg vendit te ngjarjes dhe dyshohet se esht e viktimes.pra viktima mund te jet fajtor per armbajtje pa leje po kurrsesi per drejtim te armes punonjesit te policis.esht gjet arma 100 metra larg vendit ku u vra.mos flisni [email protected] arma esht e policit per vetmbrojtje ose per mbrojtjen e popullsis por perdoret ne proporcion me shkallen e dhunes qe perballesh.nese viktima i ka drejtuar armen policit nuk jemi ne amerik(dhe kjo sesht e drejt )polici ska te drejt ta qelloj se kshu esht ligji yn i [email protected] me ligjin shqiptar nuk esht fajtor vetwm kur viktima ti ket qelluar me arm e me pas polici perdor armen per vetmbrojtje.ne te gjitha rastet e tjera polici esht fajtor sipas ligjeve shqiptare ne fuqi dhe per kete me vjen keq.

  • Tironsi: 08/12/2020 09:18

   POLICI E KA ARMEN ME LEJE DHE E PERDOR PER TE MBROJTUR VETEN DHE TE TJERET .... NDERSA KY TIPI EMBAN PER TI MARE JETEN TE TJERVE SE I KRUHET BITHA..... vere ne peshoren e drejtesis kete dhe nga do anoj..

  • Loni: 08/12/2020 09:08

   Ca drejtesie qeke ti. Po ne cdo vend te botes, po ti drejtosh armen policit, polici ka te drejte te qelloje. Ne Amerike te qellojne edhe po te fusesh doren ne xhep, se ndoshta ke arme.

 • Qytetari: 08/12/2020 08:30

  Policia nuk e mban kot armën.

  Përgjigju
 • Populli: 08/12/2020 08:26

  Cja paska ber mire pleres.

  Përgjigju
  • Xyxh: 08/12/2020 13:03

   Njerezit qe i gezon vdekja e nje te riu Jane vertete shume shume te deshperuar,shuuume. Me vjen keq per ty dhe ata qe jane ne kushtet tuaja.

 • Ori: 08/12/2020 08:22

  Ky eshte polic i vertet,jo ato qe han fara e pin cigare posht pemeve si policet e Shkodres.Policia eshte fytyra e shtetit,kur polici reagon shteti funksionon,kur policet han fara eshte figura e nje shteti te rrenuar.I lumt dora policit,ky duhet te jet fundi i plerave qe Shqiperia te behet shtet e jo sic esht sot skandal

  Përgjigju
 • KAPO: 08/12/2020 08:18

  Ne kete bote te mjere ka vetem gangstere!

  Përgjigju
 • Banor i Laprakes: 08/12/2020 08:14

  Nje kriminel me pak.

  Përgjigju
 • Elb: 08/12/2020 08:13

  Bravo kjo po esht policia de duam aty ti vrasin kto “cubat” qe shkaterruan kte vend

  Përgjigju
 • Lavdi Enver Hoxhes: 08/12/2020 08:12

  Keshtu vihet ky popull ne binare.

  Përgjigju
 • Toni: 08/12/2020 08:08

  Një halabak më pak...

  Përgjigju
 • Edhe: 08/12/2020 07:58

  Edhe pse ishte i denuar ???? Polici qe ka qelluar arrestohet dhe shkon me burg per vrasje. Po te ishte gjalle Tan Cuku kete vrasje mund ta bente vetevrasje perndryshe ky polic injorant denohet per vrasje.

  Përgjigju
 • EX MILITARY: 08/12/2020 07:28

  I lumte dora

  Përgjigju
  • JamKushJam: 08/12/2020 22:10

   Nuk eshte qelluar ne koke, po ngaqe zakon ka pasur te perkulet per tu shmangur ne vend ta hante ne mendere e te ishte gjalle, e mori per fare!!!

  • osman: 08/12/2020 11:16

   edhe ne qofte se ka qen nje njeri i semure mendor nuk qellohet mbasi ne kohen si ashte qelluar ka qen i pa arm: ju po thonie ka hedhe armen atehere pse ti merret jeta (polici per ta qelluar ne koke e ka pa shum mire po si ashte pa arme nuk e pa) kure polici qellon viktima gjindet me arme prane atehere ashte prove e pas diskutushme ne te kunderten polici ka vra nje djal nane o njerez

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Atentat 59-vjeçarit në Rrëshen, gjendet një makinë e djegur në Gëziq të Mirditës, RENEA e FNSH në aksion për kapjen e autorëve

Atentat 59-vjeçarit në Rrëshen, gjendet një makinë e djegur në Gëziq të Mirditës, RENEA e FNSH në aksion për kapjen e autorëve