Vrasja në Lushnje, shpallet në kërkim edhe djali i njërit prej autorëve! Gjendet arma e krimit

1627538654_lushnje.jpg

Policia bën me dije se për ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Garunjas të Lushnjes, ku u vra një person dhe mbetën të plagosur tre të tjerë, është shpallur në kërkim edhe një person tjetër. Policia është vënë në kërkim edhe të djalit të Kastriot Hasallës, Mario Hasalla, 20 vjeç. Nuk dihet roli që ka patur i riu në ngjarje. Ndërkohë në kërkim janë dhe Kastriot Hasalla dhe vëllai i tij, Afrim Hasalla.

Njëkohësisht, gjatë kontrollit të ushtruar është gjetur dhe sekuestruar edhe një çifte, që dyshohet se mund të jetë arma me të cilën autori ka kryer krimin.


Lajmi kryesor:

Sherr për pronën mes kushërinjve në Lushnje, 2 vëllezërit marrin çiften dhe qëllojnë babanë me 3 djemtë! Vritet një 30-vjeçar, plagosen 3 të tjerët! Arrestohen dy prej autorëve


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Aksident me vdekje në aksin Fushë Krujë-Milot, humb jetën këmbësori, shoqërohet drejtuesi