Vrasja për pronën në Lushnje, Kastriot Hasalla: Kam qëlluar unë me armë, vëllai dhe djali që janë arrestuar s'kanë lidhje

Foto nga vendngjarja

Kastriot Hasalla, një nga autorët e dyshuar të vrasjes së Romeo Hasallës, ngjarje e ndodhur dy ditë më parë në fshatin Garunjas të Lushnjes, ka pranuar autorësinë mbi ngjarjen. Hasalla u vetëdorëzua sot, ndërsa në një intervistë për "Klan News", ai ka thënë se ka qenë ai që ka qëlluar dhe se i biri, Marius Halla dhe i vëllai, Afrim Hasalla, të arrestuar, nuk kanë lidhje me ngjarjen. Ai nuk ka treguar detaje për ngjarjen dhe arsyet se përse ndodhie gjitha, por thotë se do të marrë përgejgjësitë për ngjarjen.

"U vetëdorëzova te avokati pasi në polici nuk kisha besim, se nuk ka drejtësi. Për çfarë kam bërë mbaj përgjegjësi deri në fund. Çuni duhet të lirohet me gjithë vëllain se nuk ka përgjegjësi fare. Unë kam qëlluar, mbaj përgjegjësi deri në fund", ka thënë ai.


Lajmi kryesor:

Konflikti me një të vrarë dhe 3 të plagosur për pronën mes kushërinjve në Lushnje, vetëdorëzohet në komisariat Kastriot Hasalla: Kam qëlluar unë, djali dhe vëllai s'kanë lidhje


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Makina e përmbysur, pamje nga aksidenti me 6 familjarë të plagosur në aksin Burrel-Ulëz