Vrau me këmbë macen 1.5 muajshe, 3000 euro shpërblim në Greqi për të gjetur autorin (VIDEO)

Vrau me këmbë macen 1.5 muajshe, 3000 euro shpërblim në Greqi për të gjetur autorin (VIDEO)

Imazhe të publikuara nga 'Noiazoami'

GREQI- Organizata për mbrojtjen e kafshëve të Selanikut “Noiazoami” ka bërë publike një video që tronditi rrjetin, pamjet e të cilave shfaqin një burrë, i cili afrohet pranë një pallati dhe vret një mace të vogël 1.5 muajshe duke e shkelur më këmbë.

Organizata ka vendosur 3 mijë euro shpërblim  për atë që ndihmon në identifikimin e personit.

Siç shihet në pamjet e mëposhtme, burri me kapele të kuqe iu afrua maces  së porsalindur, në një pikë në qendër të qytetit, shikoi përreth për të parë nëse po kalonte dikush dhe e shkeli me këmbë duke e vrarë. Më pas u largua sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Burri që vrau macen është i njohur për autoritetet, ai ka abuzuar edhe me kafshë të tjera.

Kujtohet se torturimi i një kafshe është një vepër penale në shtetin grek dhe dënohet me gjobë deri në 50 mijë euro dhe dënim me burg deri në 10 vjet.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Tetori rozë, i rremë, i Sali Berishës

Tetori rozë, i rremë, i Sali Berishës