Vrau me thikë bashkëshorten në Greqi, zbardhet dëshmia e 53 vjeçarit: Isha i dehur! Po ziheshim, mora thikën dhe e qëllova

Vrau me thikë bashkëshorten në Greqi, zbardhet dëshmia e 53 vjeçarit: Isha i dehur! Po ziheshim, mora thikën dhe e qëllova

Është zbardhur dëshmia e parë e dhënë në polici nga 53 vjeçari që vrau me thikë bashkëshorten e tij në Koukaki.

Para policisë ai ka thënë se ka qenë i dehur në momentin që ka kryer krimi dhe ngjarja ka ndodhur në zënkë e sipër me 46 vjeçaren.

“Unë dhe Katerina ziheshim shpesh. Pak kohë më parë u largova nga shtëpia dhe mora me qira një apartament tjetër në zonë. Ditët e fundit jemi përpjekur të pajtohemi. U ktheva në shtëpi, por gjithçka shkoi keq. Kisha dalë më herët, piva dhe u ktheva në shtëpi. U grindëm sërish, mora thikën dhe e vrava”, tha ai para policëve që e morën në pyetje.

Pasi kreu krimin e rëndë ai më pas mori në telefon të birin dhe i tha: Shko në shtëpi se të kam vrarë nënën.

E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik