Vritet në Spanjë 29-vjeçari shqiptar, i arrestuar për drogë! Në 2020 u kap në Vlorë gjatë një tentative për grabitje

Endrit Sinaj, 29-vjeç është vrarë me armë zjarri në Spanjë. I riu shqiptar u qëllua me plumb në bark më 23 prill, por si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në spital në Trueta de Girona.

Endrit Sinaj nuk është një emër i panjohur nga autoritetet shqiptare, por edhe spanjolle, pasi rezulton i arrestuar për drogë në Spanjë si dhe për grabitje me dhunë në Shqipëri. Sipas mediave spanjolle, viktima kishte vetëm pak ditë që ishte liruar nga burgu, pasi ishte arrestuar bashkë me një bashkatdhetar në kuadër të një operacioni të lidhur me trafikun e marijuanës me qendër në Marbella.

Endrit Sinaj u dërguar në spital nga një shqiptar, ndërsa autori i vrasjes nuk dihet ende. Ai tregoi se e kishte gjetur Endrit Sinaj të plagosur në anë të rrugës, por nuk dha asnjë informacion të mëtejshëm.

Endrit Sinaj, rezulton se është arrestuar në Vlorë në 2020. Ai ishte pjesë e një grupi prej pesë personash që u arrestuan në qytetin e Vlorës, teksa po futeshin për të kryer grabitje, të maskuar si policë e të armatosur, brenda shtëpisë së Fidel Caushit.

Pesë të rinjtë dolën para gjykatës dhe gjykata la në burg ​​tre nga të dyshuarit (Alfred Shametajn, Ervin Dhima dhe Enerik Meçajn), ndërsa Endrit Sinaj dhe shoqëruesi i tij Lulëzim Elmazaj fituan lirinë e përkohshme me detyrimin për t'u paraqitur.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Askushi: 04/05/2023 11:33

    Grabit ne ferr tani i veshur si polic,dhe mbase terheq zvarre kemben edhe per shoket……ngushellime familjes qe cfare mbolli korri Shpresojm shembull per familjet e degjeneruara shqiptare qe po rrisin filiza krimi si ky

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni... Çfarë thonë yjet për ju sot

Kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni... Çfarë thonë yjet për ju sot