Vritet 33-vjeçari në Shkodër, i vëllai e gjen të ekzekutuar jashtë makinës! Shkak dyshohet një konflikt në lokal (EMRI+VIDEO)

SHKODËR- Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Hot i Ri në Shkodër. Një 33 vjeçar, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri rreth orës 21.48, të 21 shtatorit 2023.

Viktima, Valter Fierza u gjet i pajetë jashtë makinës së tij në rrugën pranë Kishës së fshatit. Ka qenë i vëllai i cili ka gjetur viktimën dhe ka njoftuar policinë.

Burime për gazetarin e Report Tv Ergys Kavaja Report Tv mëson se shkak i vrasjes së Valter Fierzës dyshohet të ketë qenë një konflikt i çastit në lokalin në qendër të fshatit Hot i Ri ku dhe banonte.

Forca të shumta policie dhe FNSh kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë punë për identifikimin e autorit/ve

Dyshohet se në lokalin e fshatit, viktima ka qenë së bashku me të vëllanë, i cili pritet të merret në pyetje për të mësuar më shumë rreth ngjarjes dhe personat me të cilin mund të jenë konfliktuar. 

33 vjeçari i cili u ekzekutua me pistoletë mbrëmjen e sotme nuk rezulton person me precedentë penal. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:56
Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër, shkak një konflikt i çastit në lokalin e fshatit! Pamje nga vendi i ngjarjes

Burime për gazetarin e Report Tv Ergys Kavaja bëjnë me dije se shkak i vrasjes së 33-vjeçarit Valter Fjerza në Hot të Ri të Shkodrës dyshohet se ka qenë një konflikt i çastit në lokalin e fshatit. Nga pamjet e para nga vendi i ngjarjes shihen se forca të shumta policie që kanë rrethuar zonën.

Ora 22:54
FOTO/ Vrasja në Shkodër, ky është 33-vjeçari që u ekzekutua mbrëmjen e sotme

1695329638_valterfierza.jpg

Personi që shihni në foto është Valter Fjerza, 33-vjeçari i cili u ekzektua mbrëmjen e sotme në fshatin Hot i Ri në Shkodër.

Ora 22:34
Shkodër/ 33 vjeçari u gjet i vrarë me armë zjarri jashtë makinës së tij nga familjarët

33-vjeçari Valter Fjerza që u vra mbrëmjen e kësaj të enjteje në fshatin Hot të Ri të Shkodrës është gjetur i vrarë me armë zjarri jashtë makinës së tij, nga familjarët. Këta të fundit kanë njoftuar policinë.

Ora 22:29
Vrasje në Shkodër, ja çfarë thotë policia

1695328217_policianaten.jpg

Policia ka dhënë një njoftim për vrasjen që ndodhi mbrëmjen e sotme në Shkodër ku vdiq 33-vjeçari Valter Fjerza.

Njoftimi i policisë;

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

G.MO/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gjergji: 22/09/2023 06:44

  Vazhdojne krimet neper fshatra ose te kryera nga fshataret ne kete vend . I njihte mire ai udheheqesi kete rrace m…. prandaj i la me buke misri e me lopate ne dore 45 vjet .

  Përgjigju
  • mario: 22/09/2023 08:52

   Udheheqesi fshatar muti ishte bashke me ty. O katundar i pabukes,po vriten me shume ne qytete se ne fshatra o kufome tastiere..

 • San Giovanni: 22/09/2023 03:38

  Me se merrej viktima, apo edhe ky biznesmen?! Bie era kanabis prandaj. Duket që i ka ecur mirë, proteina, veshje firmato, normal edhe ndonjë Range dhe në fund muhabet i prishur e larje hesapesh....

  Përgjigju
 • Dukagjin: 22/09/2023 00:01

  Fierzat kane fillu serine e vrasjeve nga dukagjini Qe me policin e ndjere me mbiemer Fierza qe e vrane nga vitet 2000, Ndosha kane lidhje, vazhdojne hasmerite..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Antony Blinken uron Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë: SHBA krenare që punon me ju, mbështesim integrimin tuaj drejt anëtarësimit në BE

Antony Blinken uron Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë: SHBA krenare që punon me ju, mbështesim integrimin tuaj drejt anëtarësimit në BE